Kedd, 2024.05.28.
VMMI

vetélkedő, értéktár

Lezajlott az 5 határon át vajdasági regionális döntője

  • Dátum: 2023. március 20., hétfő - 2023. március 20., hétfő

2023. március 20-án tartottuk meg a Zentai Gimnázium emeleti dísztermében az 5 határon át Kárpát-medencei vetélkedő regionális döntőjét. A vetélkedőt három online forduló előzte meg, s az ott legjobban teljesítő 10 csapatot vártuk a zentai középdöntőre. 

A regionális döntő első részében kvízjáték, igaz-hamis játék, kakukktojás-keresés és egyéb izgalmas feladat várta a fiatalokat, míg a második részben többek között a második online fordulóban megtervezett fesztivál népszerűsítő standját kellett berendezniük.

A vetélkedőről senki nem ment haza üres kézzel, akik nem értek el helyezést társasjátékot és könyvcsomagot kaptak.

A vetélkedőn három különdíjat osztottunk ki, mely egy félnapos utazás lesz a három csapatnak az Aracsi pusztatemplom, az óbecsei Than Emlékház és a szenttamási Gion Nándor Emlékház és Kulturális Központba.

A három első díjas csapat részt vehet a pécsi nagydöntőn, ahol a felvidéki, erdélyi, muravidéki és kárpátaljai gyerekekkel mérhetik össze tudásukat, illetve belépőt és múzeumpedagógiai foglalkozást nyertek a pécsi Zsolnay Negyedbe. 

Az első díjas csapat továbbá részvételi lehetőséget kap az Útra, kamasz! honismereti és kamasztáborba július 3-a és 10-e között. 

 

Eredmények:

1. helyezett: Tiszamenti lányok, Ada, Vadvirág Hagyományápoló Kör, felkészítő: Polyák Szollár Anna, csapattagok: Bicók Antónia, Adankó Bianka, Tápai Emma

2. helyezett: A nagy hármas, Szabadka, Széchenyi István Általános Iskola, felkészírő: Herbut Hegedűs Anna, csapattagok: Taskovity Lara, Dusnoki Boglárka, Bata Boglárka

3. helyezett: Táltos tájfürkészek, Gunaras, Dózsa György Általános Iskola, felkészítő: Mengyán Pletikoszity Ildikó, csapattagok: Faragó Virág, Csetvei Zsófia, Szremcsev Klaudia

Különdíjasok:

  • FK Trió, Nagykikinda, Fejős Klára Általános Iskola, csapattagok: Komarek Máté, Balázs Petra, Csömöre Viola, felkészítő: Csömöre Zoltán
  • VVK értékek, Kúla, Petőfi Brigád Általános Iskola, csapattagok: Smih Dóra, Mészáros Leona, Sejfović Petra, felkészítő: Szremkó-Juhász Melinda
  • Szabó Dénes Egyesület, Tóthfalu, Szabó Dénes Egyesület, csapattagok: Sziráki Gréta, Sarnyai Ramón, Cseh Petra, felkészítő: Faragó Zoltán

 

A vetélkedő a Kárpát-medencei Közművelődési Kerekasztal programja, a vajdasági regionális vetélkedőt a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet szervezte, a programot az Agrárminisztérium Hungarikum Bizottsága támogatta.