A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
Középiskolások Szín- és Filmművészeti Vetélkedője
A Magyar Nemzeti Tanács kiemelt jelentőségű rendezvénye
2016. április 8. 9:00, Művelődési Ház, Zenta
Középiskolások Szín- és Filmművészeti Vetélkedője Program:

9.00 óra: Megnyitó (színpad)
A rendezvényt Juhász Attila tartományi művelődési segédtitkár nyitja meg

Előadás
(színpad)
Polaroid (Zenta)
Nagy Abonyi Dávid: Tudathasadás szimptómái
Szereplők: Faragó Zsófia, Kálmán Hajnalka, Nagy Abonyi Dávid
Rendező: Nagy Abonyi Dávid

10.00 óra: Filmek (kiállítási terem)

A végső találkozás (2:48)
Forgatókönyv: Huszár Bence
Operatőr: Huszár Bence
Vágó: Huszár Bence
Rendező: Huszár Bence (Zenta)

Szent-Györgyi Albert Amerikában (4:59)
Forgatókönyv: Kaszás Ákos, Szabó Ádám
Operatőr: Kaszás Ákos
Vágó: Kaszás Ákos, Szabó Ádám
Rendező: Kaszás Ákos (Zenta)

Puska official (8:34)
Forgatókönyv: Körmöci Norbert
Operatőr: Körmöci Norbert
Vágó: Körmöci Norbert
Rendező: Körmöci Norbert (Zenta)

10.30 óra: Előadás (színpad)

Középiskolások Diákotthona (Szabadka)
Szarka Áron: A kék madár tollából
Szereplő: Szarka Áron
Rendező: P. Bartusz Karolina

Beszélgetés a látott előadásokról és filmekről (kisterem, kiállítási terem)

11.50 óra: Előadás (színpad)

A Kosztolányi Dezső Gimnázium csapata (Szabadka)
Minden OK – Szabad asszociációk tabuk nélkül
Rendező: Kucsov Borisz

13.00 óra: Filmek (kiállítási terem)

Új nap
(2:55)
Forgatókönyv: Kiss Gergely
Operatőr: Balla Szilveszter
Vágó: Kiss Gergely
Rendező: Kiss Gergely (Tiszakálmánfalva)

Perspektíva (2:36)
Forgatókönyv: Szabolcski Erik
Operatőr: Balla Szilveszter, Ótos Annabella
Vágó: Mezei Róbert, Kiss Gergely
Rendező: Kiss Gergely (Tiszakálmánfalva)

Szenttamási bütykös hattyúk (Swan) (5:45)
Forgatókönyv: Kancsár Zsolt
Operatőr: Kancsár Zsolt
Vágó: Kancsár Zsolt
Rendező: Kancsár Zsolt (Szenttamás)

Tanulj magyarul (3:57)
Forgatókönyv: Vickos Emil
Operatőr: Vickos Emil
Vágó: Vickos Emil
Rendező: Vickos Emil (Szenttamás)

II. világháború (15:00)
Forgatókönyv: Német Eszter
Operatőr: Német Eszter
Vágó: Német Eszter
Rendező: Német Eszter (Oromhegyes)

13.40 óra: Előadás (színpad)

A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói (Zenta)
Reginald Rose: Tizenkét dühös ember
Szereposztás: Esküdtek: 1. Csehák Csenge; 2. Dupák Fanni; 3. Szeles László; 4. Wischer Viktor; 5. Bálint Dániel; 6. Csabai Orsolya; 7. Bakos Anna; 8. Tóth Bálint; 9. Gazsó Boglárka; 10. Király Olga; 11. Marianna Dragić; 12. Teodora Dragić
Asszisztens: Dévai Zoltán
Rendező: Nešić Máté

Beszélgetés a látott előadásokról és filmekről (kisterem, kiállítási terem)

16.00 óra: Előadás (színpad)

Középiskolások Diákotthona (Szabadka)

Franz Kafka: A per
Szereplők: Balla Georgina, Egri Sára, Gere Kitti, Lajkó Flórián, Losonc Inez, Paróczi Elvira, Selemba Alekszandra, Szarka Áron, Topár Alen, Vojter Kitti
Rendező: P. Bartusz Karolina

16.50 óra: Filmek (kiállítási terem)

Az éj leple alatt... (6:25)
Forgatókönyv: Berec Judit
Operatőr: Börcsök Norbert
Vágó: Berec Judit
Rendező: Berec Judit (Bolyai Filmműhely, Zenta)

Álarc (5:15)
Forgatókönyv: Körmöci Norbert
Operatőr: Börcsök Norbert, Körmöci Norbert
Vágó: Körmöci Norbert
Rendező: Körmöci Norbert (Bolyai Filmműhely, Zenta)

10 éves making of (5:15)
Forgatókönyv: -
Operatőr: Börcsök Norbert, Ország Ramóna, Vrbaski Viktor
Vágó: Orosz Kinga
Rendező: Orosz Kinga (Bolyai Filmműhely, Zenta)

Bioritmus (2:00)
Forgatókönyv: Lajkó Fanni
Operatőr: Zemkó Gábor
Vágó: Zemkó Gábor
Rendező: Lajkó Fanni (Szabadka)

17.15 óra: Előadás (színpad)

Középiskolások Diákotthona (Szabadka)
Mándy Iván: Konyhafal
Szereplők: Lajkó Flórián, Paróczi Elvira, Szarka Áron
Rendező: P. Bartusz Karolina

Beszélgetés a látott előadásokról és filmekről (kisterem, kiállítási terem)

18.15
óra: Előadás (színpad)

Népkör MMK, Fabula Rasa Színjátszó Grund (Szabadka)
Tasnádi István: East Balkán
Szereplők: Budinčević Krisztián, Dudás Dániel, Dedovity Tomity Dina, Dimitrov Nikoletta, Đurović Miléna, Greguss Lilla, Gresák Lea, Gulyás Gabriella, Kovács Emil, László Roland, Lévay Csenge, Lőrik Izabella, Lőrinc Rebeka, Lukács Ramóna, Szabó Szandersz, Tőke Ádám, Varga Stella
Rendező: Greguss Zalán és Ralbovszki Csaba

19.30 óra: Filmek (kiállítási terem)

Egészség két keréken (9:45)
Forgatókönyv: Berec Sára
Operatőr: Berec Judit
Vágó: Berec Judit
Rendező: Berec Sára (Magyarkanizsa)

Az ötödik ajtó (10:00)
Forgatókönyv: Nyilas Orsolya
Operatőr: : Lengyel Sándor
Vágó: Farkas Miklós
Rendező: Nyilas Orsolya (Magyarkanizsa)

20.10 óra: Előadás (színpad)

Népkör MMK, Fabula Grund (Szabadka)
Tasnádi István: Cyber Cyrano
Szereplők: Budinčević Krisztián, Bodnár Lonetta, Dudás Dániel, Greguss Lilla, László Roland, Sábity Anita, +Fabula Grund tagok (fotó,videó)
Rendező: Greguss Zalán

Beszélgetés a látott előadásokról és filmekről (kisterem, kiállítási terem)

És amíg a zsűri meghozza döntését...

22.00 óra: Előadás (színpad)

A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói (Zenta) (akik már nem középiskolások)
Háy János: A bogyósgyümölcskertész fia
Tragikomédia
Szereposztás: Fiú – Pásztor Dániel; Apa, Hívő néni – Kocsis Egon; Anya, Miki – Kiss Izabella; Testvér, Szabó Juli néni, FF2, Isti – Molnár Gábor Kati; Kis Laci, A Tanárnő, A falu minden nénije, a Nap, Éva, FF3 – Pece Réka; Nagyi, Pityu bácsi, FF1, Haver – Graca Beáta; Kosztümtervező – Rutonić Róbert.
Rendező: Lőrinc Tímea

23.00 óra, színpad
Ünnepélyes eredményhirdetés és díjkiosztás

A zsűri tagjai: Kovács Frigyes színművész-rendező, Kálló Béla színművész-rendező, K. Kovács Ákos operatőr, Oláh Tamás dramaturg.
Moderátor: Husnyák Andrea szerkesztő-riporter
A vetélkedő főszervezője: W. Boros Gabriella

A feltüntetett időpontok tájékoztató jellegűek!

Fotó: Szerda Zsófi, KSzFV, 2015Hét Nap galéria