A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXIX. Durindó és LII. Gyöngyösbokréta

A XXXIX. Durindó műsora a csantavéri színházteremben


A XXXIX. Durindó műsora

2015. június 6., szombat
Színházterem, 12.30 óra


1. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Bartók Béla vegyes kórus
Este van, este van...
Művészeti vezető: Begyik Homolya Valéria

2. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Vadvirág asszonykórus
A nagy utcán végigmenni nem merek (Moholi dalok Bodor Anikó gyűjtéséből)í
Művészeti vezető: Csonka Katalin

3. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Halápi Gábor
Csillag ragyog (Moholi dalok)
Művészeti vezető: Sóti Éva

4. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Petrec Teodóra
Túl a vizen egy diófa (Ballada Hertelendyfalváról)
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

5. II. Rákóczi Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Rákóczi férfikórus
Kis csókai templom tetejébe (Katonadalok)
Művészeti vezető: Sziveri Szabolcs

6. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Rokolya népdalkórus
Erdő szélén, seje-haj, kinyílott a gyöngyvirág
Összeállította és betanította: Lepár Krisztina
Művészeti vezető: Sóti Éva

7. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Tópart vegyes kórus és citerazenekar
Kinn a réten
Művészeti vezető: Pásztor Klára

8. Varga Attila, Szabadka
Szlavóniai dalcsokor

9. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Lepár Krisztina
Édesanyám sok szép szava (Bácskai népdalok)
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

10. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Guzsalyas énekegyüttes
Jászsági népdalok
Művészeti vezető: Klemm Katalin

11. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Szalagfűző énekcsoport
Fölteszik a kontyot…
Művészeti vezető: Muhi Melinda

12. Adorján Művelődési Egyesület, Adorján
Szűcs Orsolya
Csángó népdalok

13. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Dalkötő lánykórus
Dudanóták
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

14. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszagyöngye népdalkórus
Észak-bánáti népdalok
Művészeti vezető: Máté Rozália

15. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Gombolyító énekkar
Elment az én rózsám
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

16. Újhelyi Éva, Gyála
Tisza menti dalok

17. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Rozmaring népdalkör
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Pásztor Klára

18. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Lepár Krisztina és Petrec Teodóra
Hat ökröm a csordakútnál (Kalotaszegi népdalok)
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

19. Takáts Rafael Kultúrkör, Padé
Pintér Patrícia
Dél-alföldi dalok

20. Micsik Béla népzenész, Törökbecse
Micsik Béla és Kovács József-citerakettős
Al-dunai székely dallamok
Művészeti vezető: Micsik Béla

21. Takáts Rafael Kultúrkör, Padé
Haranga asszonykórus
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Pintér Patrícia

22. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász népdalkórus
Völgyesi népdalok
Művészeti vezető: Milutinovity Viktória

23. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Muhi Dániel
Bécsi erdő lángba van (Betyárballada)
Művészeti vezető: Rontó Márta

24. Kézimunka-kedvelők Klubja, Bácsföldvár
Az egyesület asszonykórusa
Lakodalmas csokor
Művészeti vezető: Dosztán Berta

Szünet, az első rész fellépői színpadi megjelenésének véleményezése a csantavéri színházteremben

25. Tiszaszentmiklós Magyar Kultúrkör, Tiszaszentmiklós
Sóvirág vegyes kórus
Juhászos dalok
Művészeti vezető: Pásztor Klára

26. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Baráth Sándor
Csikósdalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

27. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Margaréta kórus
Csiraj nóták
Művészeti vezető: Rontó Márta

28. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Az egyesület asszonykórusa
Horgosi lakodalmas
Művészeti vezető: Pásztor Klára

29. Fehér Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Piros
Pipacs vegyes kórus
Csókai népdalok
Művészeti vezető: Hanák Rigó Ildikó

30. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Cseszák Balázs
Bánáti népdalok
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó

31. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Búzavirág vegyes kórus
Horgosi népdalok
Művészeti vezető: Csányi Tamara

32. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Lele József
Aratódalok
Művészeti vezető: Lele József

33. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Török Noémi
Ha fölmegyek a bugaci halomra… (Bácskai ballada)
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

34. Petőfi Sándor Kulturális Egyesület, Dobradó
Dobradói asszonykórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Fekete Mariska

35. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Árvácska vegyes énekcsoport
Szerelmes dalok
Művészeti vezető: Vendel Gyöngyi

36. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Lírai dalok
Művészeti vezető: Rontó Márta

37. Kossuth Lajos Művelődési Egyesület, Veprőd
Nefelejcs vegyes énekcsoport
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Smih Jolán

38. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Betyárnóták
Művészeti vezető: Recskó Szabolcs

39. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rezeda asszonykórus
Túl a Tiszán learatták az árpát (Tisza menti dalok)
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya

40. József Attila Művelődési Egyesület, Cservenka
Az egyesület vegyes kórusa
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Pásti Zsuzsanna

41. Székej Égető Krisztián, Törökkanizsa
Zalai katonadalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

42. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Népdalbarátok klubja
Horgosi népdalok
Művészeti vezető: Graca Attila

Szünet, a második rész fellépői színpadi megjelenésének véleményezése a színház udvarában felállított sátorban

43. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Szajkó énekegyüttes
Édes kicsi galambom (Gyimesi dalok)
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya

44. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Központ, Újvidék
A művelődési központ vegyes kórusa
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Mándity Tamara

45. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület férfikórusa, Temerin
Temerini dalárda
Kocsmárosné, hallja
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

46. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Szentmihályi népdalkórus
Galga menti népdalok
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt és Bodócsi Mónika

47. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Tiszakálmánfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Pongó Lajos

48. Adorján Művelődési Egyesület, Adorján
Vadvirág népdalkórus
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Szűcs Orsolya

49. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Szentmihályi fúvószenekar
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Szarapka Mihály

50. Testvériség Művelődési Egyesület, Bajsa
Csalogány népdalkör
Fekete fellegből esik az eső
Művészeti vezető: Borús Margit és Dévity Judit

51. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Török Noémi és a Bácsfeketehegy tamburazenekar
Bácskai dalcsokor
Művészeti vezető: Szakács Zoltán és Vajda Csaba

52. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Kék Nefelejcs népdalkórus és citerazenekar
Temerinben közismert népdalok
Művészeti vezető: Hévizi Istvan