A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXIX. Durindó és LII. Gyöngyösbokréta

Az LII. Gyöngyösbokréta műsora a színház udvarában felállított szabadtéri nagyszínpadon


2015. június 7., vasárnap
Szabadtéri nagyszínpad, 14.00 óra

1. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Gubanc táncegyüttes
Fekete gyűrűfa sátor (Szatmári táncok)
Koreográfus: Végső Miklós
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

2. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Hajdúsági szélmalom
Koreográfus: Fundák Kristóf és Kaszai Lili
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

3. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa és Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
A Tiszafa és a Róna néptáncegyüttes
Táncok Magyarpalatkáról
Koreográfus: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Sáringer Zoltán és Gyuranik Adorján
Kísérő zenekar: Virradó zenekar
Zenekarvezető: Horváth Dániel

4. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Cimborák néptánccsoport
Küküllő menti táncok
Koreográfus: Kismire Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Mészáros Csilla
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

5. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Nevenincs néptáncegyüttes
Moldvai táncok
Koreográfus: Kovács Hanna és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Molnár Mihály és Lingli Mónika
Kísérő zenekar: Fokos Zenekar
Zenekarvezető: Szerda Balázs

6. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Kispiaci hagyományőrző táncegyüttes
Kispiaci mulatság (Dél-alföldi táncok)
Koreográfus: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

7. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
A kútnál (Tardoskeddi táncok)
Koreográfus: Furik Rita és Richtarcsik Mihály
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

8. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Az egyesület hagyományőrző néptánccsoportja
A lakodalom másnapja (Trasákolás)
Koreográfus: Váci Erzsébet
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísérő zenekar: Kupuszinai fúvószenekar
Zenekarvezető: Guzsvány Lénárd

9. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Az egyesület néptánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfus: Virág Klára és Szekeres Zoltán
Művészeti vezető: Virág Klára
Kísérő zenekar: Csörömpölő zenekar
Zenekarvezető: Győrfi Sándor

10. Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
Talentum Ifjúsági Táncegyüttes
Két pár csókot (Vág és Garam közi táncok)
Koreográfus: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

11. Arany János Kultúregyesület, Csonoplya
A egyesület tánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfus: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

12. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Sóvirág néptáncegyüttes
Szived értem nem fájna-e? (Táncok a Küküllő mentéről)
Koreográfus: Gazsó Tibor és Varga Viola
Művészeti vezető: Szécsi Karolina
Kísérő zenekar: Keszég Ákos és bandája
Zenekarvezető: Keszég Ákos

13. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Az egyesület néptánccsoportja
Gombosi csalogató
Koreográfus: Kámán Mónika és Cseperka Tímea
Művészeti vezető: Hajnal Viktor
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

14. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület néptánccsoportja
Galga menti táncok
Művészeti vezető: Lukács Imre
Kísérő zenekar: Szabó Árpád zenekara
Zenekarvezető: Szabó Árpád

15. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
Csavargók néptáncegyüttes
Nyírségi táncok
Koreográfus: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Hevesi Tibor
Kísérő zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

16. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói ifjúsági tánccsoport
Doroszlói lakodalmas részlet
Koreográfus: Pál Rita
Művészeti vezető: Pál Rita
Kísérő zenekar: Doroszlói fúvószenekar
Zenekarvezető: Csernicsek József

17. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Nyékinca
Az egyesület néptánccsoportja
Verbunk
Koreográfus: Elor Mátyás és Balázs Monya
Művészeti vezető: Gudelyevity Anna
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

Gyermek- és ifjúsági népművészeti vetélkedőink néhány meghívott díjazottjának és a vendégegyütteseknek az ünnepi műsora. Fellépnek a XXI. Kálmány Lajos Népmesemondó Versenynek, a Középiskolások XXVI. Népzenei és Néptáncvetélkedőjének, az általános iskolások 2015. évi népzenei vetélkedőjének és a XXX. Szólj síp, szólj!-nak a meghívott díjazottjai, valamint…


18. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Vitnyédi táncok
Koreográfus: Valach Gábor és Tóth Melánia
Művészeti vezető: Patyerek Csaba és Kovács Hanna
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Szerda Balázs

19. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Kalala táncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfus: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Forgács Ibolya
Kísérő zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

20. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada és Dr. Kiss Imre Művelődési Kör, Péterréve
A Tarsóka és a Kabóca néptáncegyüttes
Táncok Bonchidáról
Koreográfus: Resócki Rolland
Kísérő zenekar: Véka népzenei együttes
Zenekarvezető: Polyák Dániel

21. Petőfi Magyar Művelődési Egyesület, Nagybecskerek
Sarkantyú néptánccsoport
Magyarpalatkai táncok
Koreográfus: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Molnár Mihály
Kísérő zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

22. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség táncegyüttes
Szerémségi tánc
Koreográfus: Simonyik Dragana
Művészeti vezető: Révész Dária és Elor Mátyás
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

23. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Tiszavirág néptáncegyüttes
Galga menti táncok
Koreográfus: Kucora Borbély Edina
Művészeti vezető: Kucora Borbély Edina és Somorai Péter
Kísérő zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

24. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfus: Rumenyákovity Kárlo és Szulovszki Szilvia
Művészeti vezető: Rumenyákovity Kárlo és Szulovszki Szilvia
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

25. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Szucsági táncok
Koreográfus: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Kísérő zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

26. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Szitakötő néptáncegyüttes
Szatmári tánc
Koreográfus: Pálfi Mihály
Művészeti vezető: Pálfi Mihály és Dvorszki Anita
Kísérő zenekar: Császár zenekar
Zenekarvezető: Labanc István

27. Németh László Művelődési Egyesület, Nemesmilitics
Az egyesület néptánccsoportja
Sárközi lánytánc
Koreográfus: Báló József
Művészeti vezető: Báló József
Kísérő zenekar: Az egyesület citerazenekara
Zenekarvezető: Kovács András

28. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Ördögszekér táncegyüttes
Mezőségi mulatság (Mezőségi táncok)
Koreográfus: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

29. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Százszorszép néptánccsoport
Szatmári táncok
Koreográfus: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Hódi Judit és Korom Izabella
Kísérő zenekar: Virradó zenekar
Zenekarvezető: Horváth Dániel

30. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Királyhalma
Venyige tánccsoport
Küküllő menti táncok
Koreográfus: Vas Endre
Művészeti vezető: Vas Endre és Vas Brezovszki Tímea
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

31. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Gyöngyvirág néptáncegyüttes
Sárközi táncok
Koreográfus: Baji Endre
Művészeti vezető: Baji Endre
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

32. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza tancegyüttes
Szilágysági táncok
Koreográfus: Tóth Zoltán és Mihó Erika
Művészeti vezető: Kódé Károly és Ferencz Katalin
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

33. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Csűrdöngölő táncegyüttes
Küküllő menti táncok (Küküllők köze)
Koreográfus: ifj. Savelin László és Savelin Zellei Zsuzsanna
Művészeti vezető: ifj. Savelin László és Savelin Zellei Zsuzsanna
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

34. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület felnőtt tánccsoportja
Galga menti (bagi) táncok
Koreográfus: Patyerek Csaba és Kovács Hanna
Művészeti vezető: Rozsi Adrienn
Kísérő zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor