A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XLII. Durindó és LV. Gyöngyösbokréta

A XLII. Durindó műsora a könyvtár dísztermében



1. Székej Égető Krisztián, Törökkanizsa
Lőrincrévi pontozók
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

2. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Babarózsa leánykórus
Sárközi dalok
Művészeti vezető: Csányi Tamara

3. Orpheus Egyesület, Csóka
Pannónia férfikórus
Aratódalok
Művészeti vezető: Buják Andrija

4. Takáts Rafael Magyar Kultúrkör, Padé
Haranga asszonykórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Pámer Pintér Patrícia

5. Bagi Valentina, Martonos
Kupuszinai népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

6. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Gulyás Ferenc
Borivó dalok Felvidékről
Művészeti vezető: Kávai Anna

7. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Őszirózsa vegyes kórus
A hétköznapok dalai
Művészeti vezető: Varga Rozália

8. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Török Noémi
Zavaros a Tisza
Művészeti vezető: Török Noémi

9. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
A Cifraszűr népdalkórus férfikara
Első világháborús katonadalok
Művészeti vezető: Kávai Anna

10. Korhely zenekar, Péterréve
Zélity Sándor kedvenc új stílusú juhásznótái
Művészeti vezető: Bolyos Miklós

11. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Hadik Anikó
Bonchidai dalok
Művészeti vezető: Sóti Zsuzsanna

12. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Halápi Gábor és Lepár Emese citerakettős
Katonadalok
Művészeti vezető: Halápi Gábor

13. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Széll Attila
Szabad a madárnak ágról ágra szállni…
Művészeti vezető: Széll Attila

14. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Hadik Anikó és Hadik Anett énekkettős
Jobbágytelki dalok
Művészeti vezető: Sóti Zsuzsanna

15. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Lepár Emese
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Lepár Krisztina

16. Sarkantyú tamburazenekar, Zenta
Dél-alföldi katonadalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

17. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rezeda asszonykórus
Kupuszinai dalok
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya

18. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Búzavirág lánykórus
Szépen szól a csengő…
Művészeti vezető: Gulyás Ágnes

19. Lepár Krisztina és Bagi Valentina énekkettős, Ada–Martonos
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

20. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Szajkó énekcsoport
Al-dunai székely dalok
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya

21. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Lele József
A Miska bácsiéból
Művészeti vezető: Lele József

22. Lepár Krisztina, Péterréve
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

23. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Őszirózsa asszonykórus
Népdalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Osztermann Emma

24. Újhelyi Éva, Gyála
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Újhelyi Éva

25. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Botra férfikórus
Rabénekek (Borsi Ferenc összeállítása)
Művészeti vezető: Cseh Ferenc

26. Fehér Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Piros
Gyenge Júlia
Ördöngösfüzesi népdalcsokor
Művészeti vezető: Hanák Rigó Ildikó

27. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász asszonykórus
Völgyesi népdalok Losonc Orbánné Tóth Erzsébet dalaiból
Művészeti vezető: Dobó Márta

28. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Cseh Ferenc
Katonadalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseh Ferenc

29. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Szabó Batancs Anett
Nyírségi népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

30. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Rokolya leánykórus
Gombosi népdalok
Művészeti vezető: Lepár Krisztina

31. Micsik Béla, Törökbecse
Népdalok és egy nóta – Szilasi Mihály felvételeiből
Művészeti vezető: Micsik Béla

32. Zentai Gimnázium, Zenta
Csík Emese
Magyarszováti népdalok
Művészeti vezető: Csík Emese

33. Szalmaszál Művelődési Egyesület, Székelykeve
Székelykevei hagyományőrző népdalkör
Bukovinai székely keserves és táncdallamok
Művészeti vezető: Nyitrai Marianna

34. Európa Kollégium, Újvidék
Stoff Dávid
Bácskai betyárdalok
Művészeti vezető: Stoff Dávid

35. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Ledenyák Lea
Dávodi népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

36. Herczeg László és a Pendergő zenekar, Ada
Mulatság Gomboson (párosítók és lakodalmas népdalok)
Művészeti vezető: Csonka Balázs

37. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Farkas Rebeka ésGogolyák Renáta énekkettős
Somogyi dalcsokor
Művészeti vezető: Lestár Antunovity Karolina

38. Micsik Béla és Kovács József citerakettős, Törökbecse–Torontálvásárhely
Silladrifeldolgozások citerán
Művészeti vezető: Micsik Béla

39. Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
Törökszegfű asszonykórus
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Török Klára

40. Csonka Ferenc és zenekara
Az otthon maradt szerető bánata (ürögi katonadalok)
Művészeti vezető: Csonka Ferenc

41. Petőfi Sándor Kulturális Egyesület, Dobradó
Dobradósi asszonykórus
Szerelmes dalok
Művészeti vezető: Fekete Mariska

42. Községi Nyugdíjas-egyesület, Ada
Adai nyugdíjas-asszonykórus
Szerelmi dalok
Művészeti vezető: Nagypál Ilona

43. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
KlimaDöníz
Galga menti népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

44. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Gombolyító énekkar
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Lepár Krisztina

45. Kossuth Lajos Művelődési Egyesület, Veprőd
Nefelejcs vegyes énekcsoport
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Smih Jolán

46. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Krajcárka népdalkör
Kupuszinai katonadalok
Művészeti vezető: id. Csizmadia Anna

47. Testvériség-Egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Gyöngykaláris vegyes kórus
Kisoroszi népdalok
Művészeti vezető: Csorba Mariska

48. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Búzavirág menyecskekórus
Szerelmi népdalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika

49. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Verbász
Rozmaring asszonykórus
Szerelmes dalok
Művészeti vezető: Balog Péter

50. József Attila Művelődési Egyesület, Cservenka
Az egyesület vegyes kórusa
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Vendel Ernő

51. Törökfalui Helyi Közösség, Völgypart
Aranyeső asszonykórus
Tisza menti katonadalok
Művészeti vezető: Ódri Margaretta

52. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Rozmaring népdalkör
Hej, rózsa, rózsa
Művészeti vezető: Pásztor Klára

53. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Borvirág férfikórus
Szerelmi népdalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika

54. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Búzavirág énekkar
Népdalaink virágoskertje
Művészeti vezető: Kókai Deli Márta

55. Tisza tamburazenekar, Péterréve
Újra! Régi népdalokat vidékünkről!

56. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Lányok, lányok…
Művészeti vezető: Graca Attila

57. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány asszonykórus
Balladaelemeket tartalmazó dalok Kallós Zoltán gyűjtéséből
Művészeti vezető: Kovács Blanka

58. József Attila Művelődési Egyesület, Szentmihály
Az egyesület vegyes kórusa
Szeretőmnek szerettelek (szlavóniai népdalok)
Művészeti vezető: Flaman István

59. Pöndöly asszonykórus, Zenta
Szeged felől jön egy dalos pacsirta
Művészeti vezető: Tóth Rozália