A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XLII. Durindó és LV. Gyöngyösbokréta

Az LV. Gyöngyösbokréta műsora


1. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptánccsoport
Sárpilisi fonóban
Koreográfia: Varga Viola és Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Romhányi Gabriella és Bartók Zsófia
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

2. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Most vagyunk az indulóba (magyarbődi táncok)
Koreográfia: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

3. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős néptáncegyüttes
Kalocsai táncok
Koreográfia: Busai Zsuzsanna és Busai Norbert
Művészeti vezető: Patyerek Csaba, Borsodi Patyerek Orsolya és Kovács Hanna
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

4. Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
Szabadka táncegyüttes
Duhaj Palatka
Koreográfia: Farkas Ágnes és Farkas Tamás
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísér a Zagyva Banda Boda Gellért vezetésével

5. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Mezőpaniti táncok
Koreográfia: Kis Demeter Erika és Kis István
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Kísér a Csalóka és a Fokos zenekar Rózsa Tibor vezetésével

6. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza néptáncegyüttes
Este, este, de szerelmes egy este… (kalocsai táncok)
Koreográfia: Tóth-Mihó Erika és Tóth Zoltán
Művészeti vezető: Ferencz Katalin
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

7. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Virgonc néptánccsoport
Magyarszentbenedeki táncok
Koreográfia: Patyerek Fodor Nóra és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Lukács Imre
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

8. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Az egyesület hagyományőrző néptáncegyüttese
Kupuszini lakodalmas játékok
Koreográfia: Váci Erzsébet
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísér az egyesület fúvószenekara Guzsvány Lénárd vezetésével

9. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Bartók táncegyüttes
Mulatság a kishorgosi csárdában (Horgos környéki táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

10. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
A Kincsünk néptáncegyüttes felnőtt-tánccsoportja
Vajdaszentiványi táncok
Koreográfia: Patyerek Fodor Nóra és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Sári Enikő
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

11. Levendula Népi Kézműves-egyesület, Magyarkanizsa
Ördögcsáklya néptáncegyüttes
Lélekharang (bogártelki táncok)
Koreográfia: Varga Viola és Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Varga Viola és Gazsó Tibor
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

12. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Szilágysági táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

13. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
Csavargók néptánccsoport
Tyukodi táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Hevesi Tibor
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

14. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Ibolya néptánccsoport
Sárközi táncok
Koreográfia: Patyerek Fodor Nóra és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Pásztor Mária
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

15. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Ördögszekér táncegyüttes
Sárközi táncképek (sárközi táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

16. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói hagyományőrző néptánccsoport
Kép – doroszlói táncok
Koreográfia: Radics Leonóra és Király Szilárd
Művészeti vezető: Király Szilárd
Kísér a Doroszlói Fúvószenekar Király Szilárd vezetésével

17. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Szenyéri táncok
Koreográfia: Zóka Éva és Horváth Tibor
Művészeti vezető: Rumenyákovity Szilvia és Rumenyákovity Kárlo
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

18. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Róna táncegyüttes
Bonchidai magyar táncok
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Gyuranik Adorján
Kísér a Csörömpölő zenekar Györfi Sándor vezetésével

19. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Szarkaláb táncegyüttes
Kalocsai táncok
Koreográfia: Baji Endre
Művészeti vezető: Baji Endre
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

20. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Udvarszállás
Udvarszállási tánccsoport
Sárközi táncok
Koreográfia: Kiss Zsélykó
Művészeti vezető: Horváth Gizella
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

21. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Százszorszép néptánccsoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Hódi Judit és Korom Izabella
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

22. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Cimborák néptánccsoport
Szilágysági táncok
Koreográfia: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Lestár Antunovity Karolina
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

23. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Boglya táncegyüttes
Dél-alföldi lakodalom
Koreográfia: Szakács Tamás
Művészeti vezető: Szakács Tamás
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

24. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség tánccsoport
Szerémségi tánc
Koreográfia: Simonyik Dragana
Művészeti vezető: Simonyik Dragana
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

25. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Királyhalom
Venyige néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Pécs Dávid
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

26. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Csillagvirág néptáncegyüttes
„…megölelem a rózsám, künn a pitvarajtóba” (szilágysági táncok)
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Varga Lilla
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

27. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Az egyesület tánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Virág Klára és Szekeres Zoltán
Kísér Csonka Ferenc és zenekara

28. Ady Endre Művelődési Egyesület, Fejértelep
Árvalányhaj néptáncegyüttes
Istenem, országom (nagyecsedi táncok)
Koreográfia: Vázsonyi Csilla és Resócki Rolland
Művészeti vezető: Alföldi András
Kísér a Csörömpölő zenekar Györfi Sándor vezetésével

29. Európa Kollégium, Újvidék
Az Európa Kollégium néptáncegyüttese
Kalocsai fűzfának de magos a teteje (Kalocsa környéki táncok)
Koreográfia: Harangozó Krisztina és Nagy Zoltán József
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísér a Csalóka együttes Rózsa Tibor vezetésével

30. Széchenyi István Magyar Művelődési Egyesület, Tamásfalva
Az egyesület néptánccsoportja
Moldvai táncok
Koreográfia: Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Szekula Albert
Kísér a Fokos zenekar Cseszák Zsombor vezetésével

31. Piros Tulipán Magyar Hagyományápoló és Környezetvédő Egyesület, Tiszaszentmiklós
Tarka Lepkék tánccsoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Gnädig Kornélia és Baji Endre
Művészeti vezető: Bacsó Elvira
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

32. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gézengúz néptáncegyüttes
Teccik-e a szomszédod? (bodrogközi táncok)
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Művészeti vezető: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Kísér a Csalóka zenekar Rózsa Tibor vezetésével

33. Németh László Magyar Művelődési Egyesület, Nemesmilitics
Az egyesület ifjúsági néptánccsoportja
Sárközi táncok
Koreográfia: Báló József
Művészeti vezető: Litvai Karolina
Kísér az egyesület citerazenekara Mátyus Dávid vezetésével

34. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
Szénaboglya táncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Pintér Magdolna
Művészeti vezető: Pintér Magdolna
Kísér a Mendicus tamburazenekar Vörös Róbert vezetésével

35. Ady Endre Művelődési Egyesület, Szaján
Cifra néptáncegyüttes
Mátyusföldi táncok
Koreográfia: Gyuranik Adorján
Művészeti vezető: Gyuranik Adorján
Kísér a Csörömpölő zenekar Györfi Sándor vezetésével

36. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Felnőttek hagyományőrző csoportja
Kőrös hajnalcsillag (horgosi táncok)
Koreográfia: Tóth Jolánka
Művészeti vezető: Tóth Jolánka
Kísér a Tilinkó zenekar Tilinkó János vezetésével