A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXV. Durindó és XLVIII. Gyöngyösbokréta

A XXXV. Durindó második napjának műsora


Szombat, június 4.

Délelőtti program • 9 órától

09.00–12.00 óra

1. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Az egyesület asszonykórusa és citerazenekara
Alföldi népdalok
Művészeti vezető: Vörös István

2. Kossuth Lajos Művelődési Egyesület, Veprőd
Nefelejcs vegyes énekcsoport
Lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Smih Jolán

3. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Verbász
Az egyesület énekcsoportja és népi zenekara
Vajdasági dalcsokor
Művészeti vezető: Varga András

4. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Az egyesület férfidalárdája és citerazenekara
Dél-alföldi népdalcsokor
Művészeti vezető: Vörös István

5. Aratás Művelődési Egyesület, Kucora
Az egyesület énekcsoportja
„Túl a Tiszán aratták a búzát…” (dél-alföldi népdalok)
Művészeti vezető: Mezei Mária

6. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Veronika népdalkör
Zenta környéki népdalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Csoportvezetők: Arancsity Angéla, Rumenyákovity Melinda

7. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Krajcárka népdalkör
„Szállást keres…”
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

8. Testvériség Művelődési Egyesület, Bajsa
Csalogány asszonykórus
Vas megyei dalok
Művészeti vezető: Kovács Boglárka

9. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Az egyesület énekcsoportja és tamburazenekara
Dél-alföldi népdalok
Művészeti vezető: Kőműves József


10. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Ungaresca régizene-együttes
XVI. századi magyar táncmuzsika
Művészeti vezető: dr. Szöllősy Vágó László

11. Bartók Béla Közművelődési Egyesület, Horgos
Az egyesület asszonykórusa és citerazenekara
Dél-alföldi népdalcsokor
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Timea

12. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
Szederinda népdalkör
Vajdasági tréfás dalok

13. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Róna citerazenekar
Moldvai dalcsokor
Művészeti vezető: Borsi Ferenc

14. Nők Klubja, Muzslya
Tiszavirág énekcsoport hangszeres kísérettel
Zenta környéki dalok
Művészeti vezető: Orbán János

15. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Szalagfűző énekcsoport és a Juhász tamburazenekar
Moholi népdalok
Művészeti vezető: Rumenyákovity Melinda, Vas Brezovszki Tímea

16. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Bartók Béla 1906-os horgosi gyűjtéséből
Művészeti vezető: Dobos István

17. Szenteleky Kornél Magyar Közművelődési Egyesület, Szivác
Fehér Akác énekcsoport
Vajdasági dalok
Művészeti vezető: Kovács Gizella

18. Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas
Fűzérfonó énekcsoport
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Timea

19. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Vajdasági tréfás népdalok
Művészeti vezető: Rontó Márta

20. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Juhász zenekar
„Sej-haj, igyunk rája…” (bácskai dalcsokor)
Művészeti vezető: Juhász Gábor

Délutáni program • 14 órától

14.00–17.00 óra

21. Móra Ferenc Művelődési Egyesület, Csóka
Rákóczi férfikórus
„Már minálunk…”
Művészeti vezető: Fehér Attila

22. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlai vegyes kórus
„Rukkunak a doroszlai legények…”
Művészeti vezető: Wilhelm József

23. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Pancsova
Az egyesület férfidalárdája
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Rancz Emil

24. Móra Ferenc Művelődési Egyesület, Csóka
Csalogány asszonykórus
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Tóth Rozália

25. Kézimunka-kedvelők Klubja, Bácsföldvár
Varga Matild
Bogár Imre
Művészeti vezető: Dosztán Berta

26. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Az egyesület énekcsoportja és tamburazenekara
Szerémségi nóták
Művészeti vezető: Bertók Eszter

27. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Az egyesület asszonykórusa
Ada környéki dalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Csonka Katalin

28. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Pancsova
Az egyesület asszonykórusa
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Györfi Sándor

29. Kézimunka-kedvelők Klubja, Bácsföldvár
Az egyesület asszonykórusa
Csikósnóták
Művészeti vezető: Dosztán Berta

30. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Rokolya leánykórus
„Máma péntek…” (moholi dalok)
Művészeti vezető: Sóti Éva

31. Orpheus Egyesület, Csóka
Csókai férfikórus
Szatmári népdalok
Művészeti vezető: Hajnal Attila

32. Petőfi Sándor Kulturális Egyesület, Dobradó
Dobradósi asszonykórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Fekete Mariska

33. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Reköttye népdalkör
Dél-alföldi népdalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

34. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Búzavirág vegyes kórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Sárkány Ibolya

35. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Orom
Az egyesület népdalkórusa
Alföldi népdalok
Művészeti vezető: Kádár Judit

36. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Tarczal énekegyüttes
Szerémségi magyar népdalok
Művészeti vezető: Berta Géza

37. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Satrinca
Satrincai vegyes kórus
Szerémségi népdalok
Művészeti vezető: Birinyi Margit

38. Törökfalusi Helyi Közösség, Törökfalu
A helyi közösség énekcsoportja
„Lassan nyílik, lassan hervad a rózsa…”
Művészeti vezető: Basity Anasztázia

39. Széchenyi István Magyar Művelődési Egyesület, Tamásfalva
Az egyesület énekcsoportja
Dél-alföldi népdalok
Művészeti vezető: Szarka Edit

Esti program 18 órától

18.00–21.00 óra

40. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Baráth Sándor
Magyarózdi népdalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

41. József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely
A művelődési otthon énekcsoportja
Vajdasági népdalcsokor
Művészeti vezető: Tóth Zsolt, Kolinger Béla

42. Fehér Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Piros
Pirosi énekcsoport
Balaton vidéki népdalok
Művészeti vezető: Fenesi Mária

43. Tisza Művelődési Egyesület, Péterréve
Korhely zenekar
Ördöngősfüzesi dalok
Művészeti vezető: Györe István

44. József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely
Kéknefelejcs énekegyüttes
Dél-bánáti népdalcsokor
Művészeti vezető: Bakator János, Barbu Erzsébet

45. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Újvidék
Az egyesület vegyes kórusa
„Este van már…” (Bartók Béla gyűjtéséből)
Művészeti vezető: Mándity Tamara

46. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Tiszakálmánfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

47. Magyar Művelődési és Művészeti Központ, Torontálvásárhely
Gyökerek dalkör
Katonadalok

48. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Cifraszűr népdalkórus
Pásztordalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

49. Első Helyi Közösség Nyugdíjas Egyesülete, Temerin
Őszirózsa kórus
„Ballag már a Hajnalcsillag…” (alföldi dalok)
Művészeti vezető: Szabó Gabriella, Barcsik Bujdosó Júlia

50. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszagyöngye népdalkórus
Törökkanizsai dalok
Művészeti vezető: Ulyhelyi Éva

51. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász asszonykórus
Dalok a határból
Művészeti vezető: Milutinovity Viktória

52. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Ulyhelyi Éva
Vajdasági dalok
Művészeti vezető: Ulyhelyi Éva

53. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Dúdoló énekcsoport
Moholi dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

54. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Gulyás Ferenc
Szatmári népdalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

55. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Pergető együttes
Délvidéki népdalok Kiss Lajos gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

56. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Kláris leánykórus
Küküllő menti dalok
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó

57. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Csobolyó legénykórus
Pásztordalok Kiss Lajos gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

58. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csutorás férfikórus
Betyárdalok Kiss Lajos gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

59. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence énekegyüttes
Szlavóniai népdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

Ízelítő a XLVIII. Gyöngyösbokréta műsorából

Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Az egyesület néptánccsoportja
Kupuszinai lakodalmi mulatozás
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísér az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Siplika István

Csürdöngölő néptáncegyüttes, Újvidék
„Este van már, késő este…”
Koreográfia: Savelin László, Savelin Zellei Zsuzsanna
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor