A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXV. Durindó és XLVIII. Gyöngyösbokréta

A XLVIII. Gyöngyösbokréta műsora


Vasárnap, június 5. • 14 óra

14.20–17.00 óra

1. Arany János Kultúregyesület, Csonoplya
Az egyesület néptánccsoportja
Nyírségi táncok
Koreográfia: Brezovszki Roland
Művészeti vezető: Szuhomeli Judit
Kísérnek a csantavéri Mendicus Művészeti Központ népzenészei
Zenekarvezető: Vörös Róbert

2. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Az egyesület néptánccsoportja
Kupuszinai lakodalmi mulatozás
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísér az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Siplika István

3. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza néptáncegyüttes
„Köszöntlek békességben…”
Koreográfia: Furik Rita
Művészeti vezető: Kódé Károly
Kísér a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Kelemen Zsolt

4. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Százszorszép néptáncegyüttes
Botos tánc
Koreográfia: Bogyó Izabella
Művészeti vezető: Bogyó László
Kísér az egyesület zenekara
Zenekarvezető: Molnár Tamás

5. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Tiszavirág néptáncegyüttes
Galga menti táncok
Művészeti vezető: Kucora Borbély Edina

6. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
„Disznót vágtak itt!”
Koreográfia: Kisimre Árpád, Savelin László
Művészeti vezető: Kisimre Árpád, Savelin László
Kísér a Csörgő citerazenekar
Zenekarvezető: Faggyas József, Kelemen Zsolt

7. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Sirülő néptánccsoport
Somogyi táncok
Koreográfia: Tóth Hunor
Művészeti vezető: Tóth Hunor
Kísér a Virradó zenekar
Zenekarvezető: Kun Zoltán

8. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Aranyvirág néptáncegyüttes
A tollfosztóban (somogyi táncok)
Koreográfia: Resócki Rolland, Rácz Szabó Rita
Művészeti vezető: Sóti Éva
Kísér a Torontál zenekar
Zenekarvezető: Kurunci Andor

9. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
„Jó bort iszok...” (nyírségi táncok)
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara, Brezovszki Roland
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

10. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói Gyöngyösbokréta
Vasárnap délután a nagykocsmában
Koreográfia: Dörner Zsuzsanna
Művészeti vezető: Király Szilárd
Kísér a Doroszlói fúvószenekar
Zenekarvezető: Csernicsek József

11. Ady Endre Művelődési Egyesület, Fejértelep
Az egyesület néptánccsoportja
Somogyi táncok
Koreográfia: Paulov Deján
Művészeti vezető: Bogos Vijorika
Kísér a Pancsovai népi együttes
Zenekarvezető: Györfi Sándor

12. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Széki táncok
Koreográfia: Kádár Ignác, Nagypál Anett
Művészeti vezető: Kisimre Árpád, Kisimre Szerda Anna
Kísér a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc

13. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Boglya tánccsoport
Galga menti táncok
Koreográfia: Vas Endre
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Tímea, Vas Endre
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

14. Petőfi Sándor Kultúregyesület, Versec
Az egyesület tánccsoportja
Zsámboki táncok
Művészeti vezető: Kéri Ildikó, Sebestyén Mihály
Kísér az egyesület népi zenekara
Zenekarvezető: Tóth Ferenc

15. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Szivárvány néptáncegyüttes
Májusfaállítás és hagyományos regrutamulató
Művészeti vezető: Budai László
Kísér a Fazekas zenekar
Zenekarvezető: Fazekas Imre

16. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Tarczal tánccsoport
Dél-alföldi táncok
Művészeti vezető: Giricz László
Kísér a Satrincai Pengetők zenekar
Zenekarvezető: Greccs Sándor

17. Petőfi Magyar Művelődési Egyesület, Nagybecskerek
Sarkantyú néptánccsoport
Magyarpalatkai táncok
Koreográfia: Ferencz Tamás
Művészeti vezető: Fejes Barbara
Kísér a Torontál zenekar
Zenekarvezető: Kurunci Andor

18. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Szitakötő néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Szőke Árpád
Művészeti vezető: Dvorszki Anikó, Barna Beáta
Kísér Labanc István zenekara

18.00–21.00 óra

19. Csürdöngölő néptáncegyüttes, Újvidék
Csűrdöngölő néptáncegyüttes
„Este van már, késő este...”
Koreográfia: Savelin László, Savelin Zellei Zsuzsanna
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

20. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptánccsoport
„Töltsd teli, pajtás!” (rábaközi táncok)
Koreográfia: Baji Endre
Művészeti vezető: Basa Krisztina
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

21. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Nyékinca
Bogáncs táncegyüttes
Magyarbődi táncok
Koreográfia: Janković Andrea, Giric László
Művészeti vezető: Gudelyevity Anna
Kísér a Fokos zenekar
Zenekarvezető: Boldizsár Csaba

22. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület néptánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Bugyi Mónika, Bugyi Brigitta
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

23. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Boróka néptáncegyüttes
Bodrogközi táncok
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Palkovics Mihály
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

24. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Az egyesület néptánccsoportja
Piros csizma
Koreográfia: Elor Mátyás
Művészeti vezető: Révész Dária
Kísér az egyesület zenekara
Zenekarvezető: Petrovics Sztipo

25. Móra Ferenc Művelődési Egyesület, Csóka
Az egyesület néptánccsoportja
Somogyi vigadalom
Koreográfia: Vas Endre
Művészeti vezető: Vágó Tamás, Szécsi Karolina
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

26. Bartók Béla Közművelődési Egyesület, Horgos
Ropogó néptáncegyüttes
Szentbenedeki táncok
Művészeti vezető: Horváth Gellért
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

27. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Szilágysági táncok
Koreográfia: Cseszák Balázs, Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Balázs, Cseszák Korcsik Anikó

28. Tisza Művelődési Egyesület, Péterréve
Tiszavirág tánccsoport
Küküllő menti táncok
Koreográfia: Szugfill Zsolt
Művészeti vezető: Györe Ágnes
Kísér a Korhely zenekar
Zenekarvezető: Radóc Roland

29. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Tarsóka néptáncegyüttes
Bonchidai táncok
Koreográfia: Kis István, Demeter Erika
Művészeti vezető: Resócki Rolland
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

30. Tiszavirág Magyar Művelődési Egyesület, Titel
Tiszavirág tánccsoport
Csallóközi táncok
Koreográfia: Bobojcsek Imre
Művészeti vezető: Bobojcsek Imre
Kísér a Tiszavirág zenekar
Zenekarvezető: Rác Gábor

31. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Rózsa néptánccsoport
„Barna kislány…”
Koreográfia: Szabó Barbara
Művészeti vezető: Szabó Barbara

32. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Soma néptáncegyüttes
Szilágysági táncok
Koreográfia: Brezovszki Roland, Brezovszki Tamara
Művészeti vezető: Sotity Tóth Tilda
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

33. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület néptánccsoportja
Katonakísérő
Művészeti vezető: Lukács Imre
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

34. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Kalala táncegyüttes
Bagi táncok
Koreográfia: Cseszák Balázs, Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Balázs, Cseszák Korcsik Anikó

35. Szenteleky Kornél Magyar Közművelődési Egyesület, Szivác
Akácvirág hagyományőrző csoport
Farsangi szokások
Koreográfia: Varagić Gabriella
Művészeti vezető: Varagić Gabriella
Kísér a Zöld Kerék zenekar
Zenekarvezető: Kovács Rudolf

36. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Mérai táncok
Koreográfia: Kisimre Árpád, Kisimre Szerda Anna
Művészeti vezető: Kisimre Árpád, Kisimre Szerda Anna
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc, Rózsa Tibor

37. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Kankalin néptánccsoport
„Ide lábam, ne tova…” (magyarpalatkai táncok)
Művészeti vezető: Hugyik Karolina
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

38. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Az egyesület néptánccsoportja
Vasárnap esti mulatság
Művészeti vezető: Bogyó Izabella, Hajnal Viktor
Kísér az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Molnár Tamás

39. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Vadvirág tánccsoport
Búcsú (rábaközi táncok)
Művészeti vezető: Ifj. Torok Sándor
Kísér a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc

40. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Hetrefitty csoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Tóth Gábor, Tóth Kata és Paragi Zoltán
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Kísér Micsik Béla és a Véka zenekar
Zenekarvezető: Micsik Béla és Polyák Dániel

A vendégegyüttesek műsora

Zora Táncegyüttes, Mohács
Zora néptáncegyüttes
Sárközi táncok
Koreográfia: Gálber Attila
Művészeti vezető neve: Darazsacz István
Kísér a Poklade tamburazenekar
Zenekarvezető: Pávkovics István

Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Csákovác
Az egyesület magyar néptánccsoportja
Rimóci táncok
Koreográfia: Börkös Denisz
Művészeti vezető neve: Racsman Dániel
Kísér az egyesület fúvószenekara