A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVIII. Durindó és LI. Gyöngyösbokréta

A XXXVIII. Durindó műsora, Szombat, 2014. június 7. Művelődési egyesület színházterme


11.20 óra. Művelődési egyesület színházterme

1. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Barna kislány, jól meggondold a dolgot…
Művészeti vezető: Rontó Márta

2. Kossuth Lajos Művelődési Egyesület, Veprőd
Nefelejcs vegyes énekcsoport
Nyugat-bácskai dalok
Művészeti vezető: Smih Jolán

3. Újhelyi Éva, Gyála
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Újhelyi Éva

4. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Csalogány asszonykórus
Nem messze van… (Csókai dalok)
Művészeti vezető: Tóth Rozália

5. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszagyöngye népdalkórus
Észak-bánáti népdalok
Művészeti vezető: Máté Rozália

6. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Őszirózsa vegyes kórus
Kutyakaparási csárda
Művészeti vezető: Osztermann Emma

7. II. Rákóczi Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Rákóczi férfikórus
Sej, Károly király
Művészeti vezető: Sziveri Szabolcs

8. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Bartók Béla vegyes kórus
Künn a pusztán
Művészeti vezető: Miklós Aranka

9. Takáts Rafael Kultúrkör, Padé
Haranga asszonykórus
Dél-alföldi dalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Pintér Patrícia

10. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
Szederinda népdalkör
Vajdasági betyárdalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

11. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Pilike leánykórus
Sötét bárányfelhő… (Csókai gyűjtésű népdalok)
Művészeti vezető: Tóth Rozália

12. Székej Égető Krisztián, Törökkanizsa
Jászsági dallamok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

13. Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas
Füzérfonó népdalkórus
Vajdasági lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Tímea

14. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Pöngető citerazenekar
Lakodalmas népdalok
Művészeti vezető: Lele József

15. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány asszonykórus
Szenttamási dalok
Művészeti vezető: Kis Mária

16. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Verbász
Rozmaring énekcsoport
Aratódalok
Művészeti vezető: Balog Péter

17. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Rekötye népdalkör
Eltörött a kutam gémje… (Tisza menti népdalok)
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

18. Aratás Művelődési Egyesület, Kucora
Az egyesület férfi énekcsoportja
Katonadalok
Művészeti vezető: Iván Mihály

19. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász asszonykórus
Szüreti dalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

20. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Muhi Dániel
Pásztordalok
Művészeti vezető: Rontó Márta

21. Búzavirág Művelődési Egyesület, Bogaras
Búzavirág népdalkórus
Szántóföldön…
Művészeti vezető: Graca Attila

22. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Rozmaring népdalkör
Lovas dalcsokor
Művészeti vezető: Pásztor Klára

23. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Orom
Az egyesület népdalcsoportja
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Kádár Judit

24. Aratás Művelődési Egyesület, Kucora
Az egyesület vegyes kórusa
Vajdasági népdalcsokor
Művészeti vezető: Mezei Mária

25. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Lele József
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Lele József

26. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Tisza Menti Zengő citerazenekar
Első világháborús katonadalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

27. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Ucca, ucca…
Művészeti vezető: Pásztor Klára

28. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Gombolyító népdalkör
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

29. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Graca Attila

30. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Cifraszűr népdalkórus
Lendva környéki dalok Bodor Anikó összeállításában
Művészeti vezető: Horvát Dóra

31. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Az egyesület asszonykórusa
Esős dalok
Művészeti vezető: Pásztor Klára és Balla János

32. Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján
Szőke Tisza asszonykórus és citerazenekar
Első világháborús katonadalok
Művészeti vezető: Koncz Lázár és Székej Égető Krisztián

33. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség énekcsoport
Katonadalok
Művészeti vezető: Bertók Eszter

34. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Oromhegyesi vegyes kórus
Oromhegyesi pásztordalok
Művészeti vezető: Koncz Lázár

35. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Árvalányhaj vegyes kórus
Bánáti népdalcsokor
Művészeti vezető: Kiss Nenád

36. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina/Bácskertes
Krajcárka népdalkör
Adj, uram, katonát!
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

37. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Székelykeve
Az egyesület vegyes kara és citerazenekara
Bukovinai székely népdalok
Művészeti vezető: Illés Ferenc

38. Petőfi Sándor Kulturális Egyesület, Dobradó
Dobradósi asszonykórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Fekete Mariska

39. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Lepár Krisztina
Bácskai lakodalmi szokásdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

40. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Rokolya népdalkórus
Hajtsd énhozzám füled, csókold meg az orcám… (Szatmári dalok)
Művészeti vezető: Sóti Zsuzsanna

41. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
A Cifraszűr népdalkör férfikara
Közismert katonadalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

42. Óbecsei Gimnázium, Óbecse
Szerda Ákos
Fehér László buzai balladája
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

43. Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Torontáloroszi
Gyöngykaláris vegyes kórus
Népdalok
Művészeti vezető: Ács Gyula

44. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Vadvirág asszonykórus
Moholi dalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Csonka Katalin
Szakmai tanácsadó: Szabó Gabriella

45. Kézimunka-kedvelők Klubja, Bácsföldvár
Az egyesület asszonykórusa
Madárka, madárka…
Művészeti vezető: Dosztán Berta

46. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Napvirág leánykórus
Magyarbődi karikázó
Művészeti vezető: Varga Emese

47. Szűcs Imre Udvarnoki Magyar Oktatási és Művelődést Fejlesztő Társulás, Udvarnok
Gúth Emília
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Gúth Emília

48. Testvériség Művelődési Egyesület, Bajsa
Csalogány népdalkör
Tiszta búzát szedeget a vadgalamb
Művészeti vezető: Borús Margit és Dévity Judit

49. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Az egyesület vegyes kórusa citerakísérettel
Tréfás dalok
Művészeti vezető: Lingli Mónika

50. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Tiszakálmánfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Pásztordalok
Művészeti vezető: Pongó Lajos

51. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csutorás legénykórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

52. Fehér tó – Hagyományápoló és Környezetvédő Egyesület, Lukácsfalva
Ladvánszky István
Kalotaszegi népdalok
Művészeti vezető: Ladvánszky István