A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVIII. Durindó és LI. Gyöngyösbokréta

Az LI. Gyöngyösbokréta műsora. Főtéri szabadtéri színpad, Nagybecskerek


1. Petőfi Magyar Művelődési Egyesület, Nagybecskerek
Sarkantyú néptánccsoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Molnár Mihály
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

2. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Felcsíki táncok
Koreográfia: Kádár Ignác és Nagypál Anett
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

3. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Gubanc táncegyüttes
Rábaközi táncképek (Rábaközi táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

4. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Az egyesület hagyományőrző néptánccsoportja
Kupuszinai ropogós
Koreográfia: Váci Erzsébet
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Zenekar: Az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Guzsvány Lénárd

5. Arany János Kultúregyesület, Csonoplya
Az egyesület néptánccsoportja
Galga menti táncok
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

6. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Maszk nélkül (Bodrogközi táncok)
Koreográfia: Furik Rita és Richtarcsik Mihály
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

7. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Szentmihályi néptánccsoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Lingli Mónika
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Boldizsár Csaba

8. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Az egyesület hagyományőrző néptáncegyüttese
A kispiaci búcsúban (Dél-alföldi táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Brindza Teréz és Szécsi Zsolt
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

9. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Magyarszentbenedeki táncok
Koreográfia: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

10. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Csűrdöngölő néptáncegyüttes
Egyszer a fonóban (Felső-bodrogközi táncok)
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna, Savelin László
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

11. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Tiszavirág néptánccsoport
Szilágysági táncok
Koreográfia: Kucora Borbély Edina
Művészeti vezető: Kucora Borbély Edina és Somorai Péter
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

12. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Róna néptáncegyüttes
Rábaközi táncok
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Gyuranik Adorján és Kovács Szilvia
Zenekar: Virradó népi zenekar
Zenekarvezető: Kun Zoltán

13. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Cimborák néptáncegyüttes
„Május járás” (Bodrogközi táncok)
Koreográfia: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Antunovity Karolina
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

14. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Gyöngyösbokréta táncegyüttes
Gombosi resti
Koreográfia: Stepánovity Julianna és Hajnal Viktor
Művészeti vezető: Stepánovity Julianna
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

15. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Szitakötő néptáncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfia: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Dvorszki Anikó
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

16. Dr. Kiss Imre Művelődési Kör, Péterréve
Kabóca néptáncegyüttes
Táncok Vajdaszentiványból
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Csasznyi Magdolna és Kiss Márta
Zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László

17. Németh László Művelődési Egyesület, Nemesmilitics
Az egyesület néptánccsoportja
Szatmári táncok
Koreográfia: Báló József
Művészeti vezető: Báló József
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

Gyermek- és ifjúsági népművészeti vetélkedőink néhány meghívott díjazottjának és a vendégegyütteseknek az ünnepi műsora.
Fellépnek a XX. Kálmány Lajos Népmesemondó Versenynek, a Középiskolások XXV. Népzenei és Néptáncvetélkedőjének, az általános iskolások 2014. évi népzenei vetélkedőjének és a XXIX. Szólj síp, szólj!-nak a meghívott díjazottjai, továbbá a házigazdák vendégegyüttesei: a nagybecskereki Bánát – Pionír Építőipari Kombinát Művelődési Egyesülete és az Aradac Művelődési Központ Ifjúság táncegyüttese
18. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Az egyesület néptánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Szekeres Zoltán és Virág Klára
Művészeti vezető: Virág Klára
Zenekar: Csörömpölő zenekar
Zenekarvezető: Györfi Sándor

19. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület néptánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Lukács Imre
Művészeti vezető: Darázs Imre
Zenekar: Lukács Imre és Kelemen Zsolt
Zenekarvezető: Lukács Imre

20. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói néptánccsoport
Doroszlói farsangolás
Koreográfia: Király Szilárd
Művészeti vezető: Király Szilárd
Zenekar: Doroszlói fúvós zenekar
Zenekarvezető: Csernicsek József

21. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Gyöngyvirág magyar néptáncegyüttes
Szót, szót csacsogni (Dél-alföldi táncok)
Koreográfia: Baji Endre
Művészeti vezető: Baji Endre
Zenekar: Jóbarátok tamburazenekar
Zenekarvezető: Györe Géza

22. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Sóvirág táncegyüttes
Magyarpalatkai táncok
Koreográfia: Vas Endre
Művészeti vezető: Szécsi Karolina
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

23. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület néptánccsoportja
Felcsíki táncok
Koreográfia: Patyerek Csaba és Kovács Hanna
Művészeti vezető: Rozsi Adrienn
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Boldizsár Csaba

24. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Káty
Az egyesület felnőtt néptánccsoportja
Dél-bácskai táncok
Művészeti vezető: Márki Mihály

25. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Hetrefitty csoport
Mezőkölpényi táncok
Koreográfia: Varga Viola és Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

26. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptánccsoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Romhányi Gabriella és Sáringer Zoltán
Zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Szerda Balázs

27. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség néptáncegyüttes
Szerémségi táncok
Koreográfia: Elor Mátyás
Művészeti vezető: Simonyik Dragana
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

28. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Kankalin néptánccsoport
Uccu, lábam szaporán, bírom én is veled ám! (Gömöri táncok)
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Művészeti vezető: Hugyik Karolina
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

29. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Nyékinca
Bogáncs néptáncegyüttes
Kalocsai táncok
Koreográfia: Giricz Zsolt
Művészeti vezető: Gudelyevity Anna
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

30. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Tarsóka néptáncegyüttes
„Áldást kérünk, jó Istenünk... ” (Névnapköszöntés Széken)
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Varga Imola
Zenekar: Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

31. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Juhász Szécsi Viktória és Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szulovszki Szilvia és Rumenyákovity Kárlo
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

32. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Hegyiek (Gyimesi táncok)
Koreográfia: Nagypál Anett és Kádár Ignác
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya, Kovács Hanna, Patyerek Csaba
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

33. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
Csavargó néptánccsoport
Rábaközi táncok
Koreográfia: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: B. Varga Ibolya és Vass Teréz
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

34. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Kalala táncegyüttes
Bagi táncok
Koreográfia: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor