A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXIV. Durindó és XLVII. Gyöngyösbokréta

05. A XLVII. Gyöngyösbokréta műsorának első része


2010. június 06.
14.00 óra

01. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza táncegyüttes

Szucsági román táncok
Koreográfia: Kis István, Kis Demeter Erika, Savelin László és Savelin Zellei Zsuzsanna
Művészeti vezető: Kódé Károly
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc és Rózsa Tibor

02. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Csürdöngölő táncegyüttes
Gömöri táncok
Koreográfia: Savelin László és Savelin Zellei Zsuzsanna
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

03. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Az egyesület táncegyüttese
Kupuszinai lakodalmas táncok
Koreográfia: Váci Erzsébet
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísér az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Siplika István

04. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Volt már ilyen nálunk felé…
Koreográfia: Kis István és Kis Demeter Erika
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc és Rózsa Tibor

05. Bartók Béla Közművelődési Egyesület, Horgos
Ropogó táncegyüttes
Szatmári táncok
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

06. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Magyarbődi táncok
Koreográfia: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc

07. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Satrinca
Meggyes néptánccsoport
Rábaközi táncok
Koreográfia: Savelin László és Savelin Zellei Zsuzsanna
Művészeti vezető: Birinyi Júlia és Grecs Jaszmina
Kísér a Piros csizma zenekar
Zenekarvezető: Grecs Sándor

08. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Jártatós táncegyüttes
Ördöngősfüzesi táncok
Koreográfia: Sóskuti Edit és Sikentáncz Szilveszter
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

09. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Hetrefitty csoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Tóth Gábor, Tóth Kata és Paragi Zoltán
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Kísér Micsik Béla és a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Micsik Béla és Juhász Gábor

10. Testvériség Művelődési Egyesület, Martonos
Boróka néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Resócki Roland
Művészeti vezető: Palkovics Mihály
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

11. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Rózsa néptánccsoport
Dél-alföldi páros
Művészeti vezető: Szabó Barbara

12. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület néptánccsoportja
Küköllő menti táncok
Művészeti vezető: Lukács Imre
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

13. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Százszorszép néptáncegyüttes
Botostánc
Koreográfia: Bogyó Izabella
Művészeti vezető: Bogyó László
Kísér az egyesület zenekara
Zenekarvezető: Molnár Tamás

14. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Az egyesület tánccsoportja
Verbunk
Művészeti vezető: Šimonjik Dragana

15. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Sirülő néptáncegyeüttes
Gyimesi táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Kátai Tibor
Kísér a Barlangó zenekar
Zenekarvezető: Kun Zoltán

16. Testvériség-Egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Búzavirág néptáncegyüttes
Sárközi táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Fehér Heléna
Kísér a Barlangó zenekar
Zenekarvezető: Kun Zoltán

17. Ady Endre Művelődési Egyesület, Bácskossuthfalva
Vadvirág néptánccsoport
Küküllő menti táncok
Művészeti vezető: ifj. Torok Sándor