A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXIX. Durindó és LII. Gyöngyösbokréta

A XXXIX. Durindó műsora a színház udvarában felállított szabadtéri nagyszínpadon


A XXXIX. Durindó műsora

2015. június 6., szombat
Szadadtéri színpad, 12.30 óra


1. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
Mendicus tamburazenekar
Lakodalmas népdalok
Művészeti vezető: Vörös Róbert

2. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Veronika népdalkör és citerazenekar
Szerelmes dalok (Kispiaci gyűjtés)
Művészeti vezető: Arancsity Angéla és Muhi Melinda

3. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség énekcsoport
Lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Bertók Eszter

4. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Csalogány asszonykórus
Galga vize szép csendesen kanyarog…
Művészeti vezető: Tóth Rozália

5. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
A Cifraszűr népdalkör férfikara
Pásztordalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

6. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Bazsarózsa asszonykórus és Jóbarátok tamburazenekar
Tisza ment dalok
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes

7. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Rekötye népdalkör
Vajdasági summás dalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

8. Búzavirág Művelődési Egyesület, Bogaras
Búzavirág citerazenekar és asszonykórus
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Ágó Erika

9. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Cifraszűr népdalkórus
Lírai dalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

10. Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas
Fűzérfonó népdalkórus
Vajdasági boros dalok
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Tímea

11. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Pilike énekcsoport
Csütörtökön virradóra
Művészeti vezető: Tóth Rozália

12. Fehér Akác Művelődési Egyesület, Tóthfalu
Fehér Akác asszonykórus
Esik eső, sár, víz van az utcán (Tóthfalu környéki dalok)
Művészeti vezető: Gordos Péter

13. Juhász zenekar, Szabadka
A juhászok így élnek, úgy élnek
Művészeti vezető: Juhász Gábor

14. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Pacséri vegyes kórus
Tisza menti népdalcsokor Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint

15. Tamási Áron Székely-Magyar Művelődési Egyesület, Hertelendyfalva (Pancsova)
Az egyesület vegyes népdalköre
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Kemény József

Szünet, az eslő rész fellépői színpadi megjelenésének véleményezése a színház udvarában felállított sátorban

16. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
Szederinda népdalkör
„Nézz ki, anyám ablakodon…” (Lakodalmas dalok)
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

17. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Vegyes kórus
Bácskai katonadalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

18. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Csobolyó legénykórus
Pásztordalok Kiss Lajos gyűjtéséból
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

19. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Kaláris asszonykórus
Bácskai lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

20. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence énekegyüttes
Felcsíki dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

21. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Viola lánykórus
Szlavóniai bordalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

22. József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras
Rozmaring asszonykórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

23. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gyöngyvirág asszonykórus
A hétköznapok dalai (Munkadalok Bodor Anikó gyűjtéséből)
Művészeti vezető: Dudás Zoltán és Szeverity Franciska

24. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Hétmező énekcsoport
Al-dunai székely dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

25. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Dúdoló énekcsoport
Bácskai betyárdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

26. Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
Búzavirág asszonykórus
Befogom a hat ökröm a járomba (Kalotaszegi népdalok)
Művészeti vezető: Szeles Kázmér

27. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Orom
Az egyesület népdalkórusa
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Kádár Judit

28. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Tavirózsa asszonykórus
Lakodalmas énekek
Művészeti vezető: Babinszki Enikő

29. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Az egyesület asszonykórusa és tamburazenekara
Galga menti dalok
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes

30. Nyugdíjas Egyesület, Mohol
Napsugár énekcsoport
Népdalok
Művészeti vezető: Nušić Kornélia

31. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Őszirózsa vegyes kórus
A palicsi zöld erdőbe
Művészeti vezető: Varga Rozália

32. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Virradó együttes
Mezőkölpényi dallamok
Művészeti vezető: Horváth Dániel

33. Széchenyi István Magyar Művelődési Egyesület, Tamásfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Vajdasági szerelmes népdalok
Művészeti vezető: Szarka Edit

34. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Pancsova
Az egyesület vegyes énekcsoportja
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Kiss Samu

Szünet, a második rész fellépői színpadi megjelenésének véleményezése a színház udvarában felállított sátorban

35. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Krajcárka népdalkör
Kupuszinai népdalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

36. Első Helyi Közösség Nyugdíjas Egyesülete, Temerin
Őszirózsa vegyes kórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Ilija Vera
Művészeti tanácsadó: Szabó Gabriella

37. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Az egyesület vegyes kórusa
Verseci lakodalmas
Művészeti vezető: Kiss Nenád

38. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Csörgő citerazenekar
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt

39. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csutorás férfikórus
Ivónóták Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

40. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Borvirág férfikórus
Toborzók
Művészeti vezető: Szakál Mónika

41. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Pengetős citerazenekar
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt

42. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Búzavirág menyecskekórus
Dél-alföldi lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika

43. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlai vegyes kórus
Névnapköszöntő
Művészeti vezető: Wilhelm József

44. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Botra férfikórus
Pásztordalok
Művészeti vezető: Cseh Ferenc

45. Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Torontáloroszi
Gyöngykaláris énekcsoport
Sej, kék szivárvány
Művészeti vezető: Ács Gyula

46. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Verbász
Rozmaring énekcsoport
Szerelmes népdalok
Művészeti vezető: Balog Péter

47. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Oromhegyesi vegyes kórus
Lefelé folyik a Tisza
Művészeti vezető: Koncz Lázár

48. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Ficsóresz legénykórus
Asszonycsúfolók
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

49. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Tarcal énekcsoport és tamburazenekar
Szerémségi dalcsokor
Művészeti vezető: Bolyos Miklós és Nagy Ábel Bence

50. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány asszonykórus
Vajdasági népdalcsokor
Művészeti vezető: Kovács Blanka

51. Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján
Adorjáni vegyes kórus
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián és Koncz Lázár

52. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Cserfes énekcsoport
Most viszik, most viszik Buborkáné lányát (Egy böjti délután Gomboson)
Művészeti vezető: Vázsonyi Csilla