A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVII. Durindó és L. Gyöngyösbokréta

A XXXVII. Durindó műsora, Színpad az eperfa alatt (Szombat, június 8.)


1. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácsgyulafalva
Égető Emese
Bácsgyulafalvi dalok
 
2. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Búzavirág menyecskekórus
„Elment a madárka”
Művészeti vezető: Szakál Mónika
 
3. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Hétmező énekcsoport
Szentbalázsi kislány vagyok én (Somogyi dalok)
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna
 
4. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány vegyes kórus és Mákvirág zenekar
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Teleki Zoltán
 
5. Székej Égető Krisztián, Törökkanizsa
Dallamok Sajti Mihály sarkadi adatközlő nyomán
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián
 
6. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Rokolya népdalkórus
Zavaros a Tisza vize
Művészeti vezető: Sóti Éva
 
7. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Csörgő citerazenekar
Somogyi dallamok
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt
 
8. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Török Noémi
Bácsfeketehegyi népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia
 
9. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Kaláris asszonykórus
Csókai dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna
 
10. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszagyöngye népdalkórus
Törökkanizsai népdalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Máté Rozália
 
11. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász asszonykórus
Betyár- és pásztordalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián
 
12. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Árvácska vegyes énekcsoport
Karádi népdalok
Művészeti vezető: Vendel Gyöngyi
 
13. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlai vegyes kórus
Röpülj haza fecske...
Művészeti vezető: Wilhelm József
 
14. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói fúvószenekar
Mulatós nóták
Művészeti vezető: Csernicsek József
 
15. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Krajcárka népdalkör
Köszönöm, anyám, hogy fölneveltél
Művészeti vezető: Csizmadia Anna
 
16. József Attila Művelődési Egyesület, Cservenka
Az egyesület népdalcsoportja
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Vendel Gyöngyi
 
17. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Csalogány tamburazenekar
Feketicsi dalcsokor
Művészeti vezető: Kósa Attila
 
18. Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas
Fűzérfonó népdalkórus
„Mély a Tiszának a széle”
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Tímea
 
19. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Dúdoló énekcsoport
Lakodalmas dalok a bácskai Tisza mentéről
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna
 
20. Orpheus Egyesület, Csóka
Pannónia férfikórus
Betyárdalok
Művészeti vezető: Hajnal Attila
 
21. Kézimunka-kedvelők Klubja, Bácsföldvár
A klub asszonykórusa
Aratódalok
Művészeti vezető: Dosztán Berta
 
22. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence énekegyüttes
Szabolcsi dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna
 
23. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Horgosi asszonykórus
Horgosi népdalok
Művészeti vezető: Szécsi Ilona
 
24. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Bartók vegyes kórus
Bag környéki népdalok
Művészeti vezető: Miklós Aranka
 
25. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Pöngettyű citerazenekar
Elveszett a lovam
Művészeti vezető: Mihók Attila
 
26. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Baráth Sándor
Amott legel, amott legel...
Művészeti vezető: Horvát Dóra
 
27. Juhász zenekar, Szabadka
Telecskai bírónak...
Művészeti vezető: Juhász Gábor
 
28. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
Búzavirág vegyes kórus
Jaj, de széles... (Vajdasági népdalcsokor)
Művészeti vezető: Kiss Béla
 
29. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Cifraszűr énekcsoport
Dél-alföldi népdalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra
 
30. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Az egyesület dalárdája
Dalok Bácskossuthfalváról
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna
 
31. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Őszirózsa vegyes kórus
Zöld erdőbe de magos
Művészeti vezető: Osztermann Emma
 
32. Petőfi Sándor Kulturális Egyesület, Dobradó
Dobradói asszonykórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Fekete Mariska
 
33. Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
Búzavirág asszonykórus
Szatmári népdalok
Művészeti vezető: Szeles Kázmér
 
34. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Satrinca
Meggyes vegyes kórus
Szerémségi népdalok
Művészeti vezető: Birinyi Margit
 
35. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Tarcal népdalcsoport
Katonadalok
Művészeti vezető: Berta Géza
 
36. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Rekötye népdalkör
Vajdasági szerelmi népdalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter
 
37. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Orom
Az egyesület népdalkórusa
Tisza menti népdalok
Művészeti vezető: Kádár Judit
 
38. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Bazsarózsa leánykórus
Moholi dalok
Művészeti vezető: Resócki Rolland
 
39. Testvériség Művelődési Egyesület, Bajsa
Csalogány népdalkör
Zöld erdőben de magos a juharfa
Művészeti vezető: Borús Margit és Kovács Boglárka
 
40. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Pancsova
Az egyesület énekcsoportja
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Györfi Sándor
 
41. Fehér Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Piros
Az egyesület vegyes kórusa
Magyar népdalok
Művészeti vezető: Rontó Verona
 
42. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Szentmihályi rezesbanda
Szentmihályi népdalok
Művészeti vezető: Szarapka Mihály
  
43. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
A központ tamburazenekara
Betyárdalok
Művészeti vezető: Vörös Róbert
 
44. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség énekcsoport
A szerémségi magyarok kedvenc nótái
Művészeti vezető: Bertók Eszter

45. Dr. Kiss Imre Művelődési Kör, Péterréve
Tücsök tamburazenekar
Tiszán innen
Művészeti vezető: Csasznyi Imre és Bicskei Béla
 
46. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Árvalányhaj énekcsoport
Szüreti és bordalok
Művészeti vezető: Kiss Nenád
 
47. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Verbász
Az egyesület énekcsoportja
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Balog Péter
 
48. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gyöngyvirág asszonykórus
Kisangyalom szöme, szája...
Művészeti vezető: Dudás Zoltán és Szeverics Franciska
 
49. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Tiszakálmánfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Vajdasági népdalcsokor
Művészeti vezető: Pongó Lajos
 
50. Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Gyöngykaláris népdalkórus
Kisoroszi népdalok
Művészeti vezető: Ács Gyula
 
51. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület férfikórusa, Temerin
Az egyesület férfikórusa
Vajdasági katonadalok
Művészeti vezető: Szabó Gabriella