A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVI. Durindó és a XLIX. Gyöngyösbokréta

A XXXVI. Durindó első napjának műsora (Péntek, június 1.)


14.00–17.00 óra

01. Fehér Akác Művelődési Egyesület, Tóthfalu
Az egyesület asszonykórusa és citerazenekara
Észak-bácskai népdalok
Művészeti vezető: Püspök Mária

02. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
Az egyesület tamburazenekara
Dunántúli dalok
Művészeti vezető: Vörös Róbert

03. Széchenyi István Magyar Művelődési Egyesület, Tamásfalva
Tamásfalvi vegyes kórus
Házunk előtt áll egy magas nyárfa…
Művészeti vezető: Szarka Edit

04. Ady Endre Művelődési Egyesület, Bácskossuthfalva
Az egyesület citerazenekara és dalárdája
Dalok a bácskai Tisza mentéről
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt

05. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Róna citerazenekar
Moldvai dalcsokor
Művészeti vezető: Borsi Ferenc

06. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Virradó népzenei együttes
Kalotaszegi dallamok
Művészeti vezető: Kun Zoltán

07. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Oromhegyesi vegyes kórus
Esik eső… (Bodor Anikó összeállítása)
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

08. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Búzavirág vegyes kar
A Dél-Alföldön szól a nóta…
Művészeti vezető: Kókai Deli Márta

09. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Az egyesület vegyes kórusa citerakísérettel
Jászsági dalok
Művészeti vezető: Flaman István

10. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület férfikórusa
Dél-alföldi betyárdalok
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

11. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Az egyesület énekkara
Szerelmi dalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika

12. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Őszirózsa vegyes kórus
Csillagok, csillagok…
Művészeti vezető: Varga Rozália

13. Temerini Ötös Banda, Temerin
Temerini Ötös Banda
Dél-alfödi dalok

14. Adorján Művelődési Egyesület, Adorján
Az egyesület asszonykórusa és zenekara
Dalok Bodor Anikó gyűjteményéből
Művészeti vezető: Zsoldos Rudolf

15. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Szentmihályi rezesbanda
Lakodalmas csokor
Művészeti vezető: Szarapka Mihály

18.00–21.00 óra

16. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Csörgő citerazenekar
Dalok Topolya környékéről
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt

17. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Csalogány asszonykórus
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Tóth Rozália

18. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gyöngyvirág asszonykórus és tamburazenekar
Zentai népdalok
Művészeti vezető: Dudás Zoltán és Szeverity Franciska

19. József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras
Miklós Adél
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

20. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlai vegyes kórus
Csütörtökön este… (Lírai népdalcsokor)
Művészeti vezető: Wilhelm József

21. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence énekegyüttes a Fokos zenekar kíséretében
Feketelaki dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

22. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Az egyesület kórusa és tamburazenekara
Hej rozmaring, rozmaring…
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes

23. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói fúvószenekar
Mulatós nóták
Művészeti vezető: Csernicsek József

24. Régijó zenekar, Óbecse
Régijó zenekar
Hangokról hangokra… (Gömöri dallamok)
Művészeti vezető: Cseszák Zsombor

25. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Bazsarózsa asszonykórus és Jóbarátok tamburazenekar
Szép a gyöngyvirág egy csokorba’…
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes

26. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Dúdoló énekcsoport
Galga menti dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

27. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász asszonykórus
Völgyesi dalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

28. József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras
Rozmaring asszonykórus
Tréfás dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

29. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
A hagyományápoló kör asszonykórusa
Lehullott a vadrózsafa levele…
Művészeti vezető: Csonka Katalin; szakmai vezető: Szabó Gabriella

30. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Botra férfikórus
Vajdasági magyar katonadalok (A Bodor Anikó gondozásában megjelent gyűjteményekből)
Művészeti vezető: Cseh Ferenc

31. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Sarkantyú tamburazenekar
Betyárdalok
Művészeti vezető: Kalmár Piroska

32. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Dobó Márta és Dobó Klaudia
Londonvár Idolka (Ballada)
Művészeti vezető: Dobó Márta

33. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Kaláris asszonykórus
Betyárdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

34. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csutorás férfikórus
Vajdasági dalok
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

35. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Hétmező énekcsoport
Moholi dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

36. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Csobolyó legénykórus
Bodrogközi katonadalok
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

37. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Kláris leánykórus
Szilágysági dalok
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó