A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVI. Durindó és a XLIX. Gyöngyösbokréta

A XXXVI. Durindó második napjának műsora (Szombat, június 2.)


Délelőtti program 9 órától

09.00–12.00 óra

01. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Baráth Sándor
Pásztornóták
Művészeti vezető: Horváth Dóra

02. Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas
Füzérfonó menyecskekórus
Vajdasági aratódalok
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Tímea

03. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Központ, Újvidék
Az egyesület vegyes kórusa
Sej, radidom…
Művészeti vezető: Mándity Tamara

04. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Cifraszűr népdalkórus
Vajdasági lakodalmasok és táncok
Művészeti vezető: Horváth Dóra

05. Kossuth Lajos Művelődési Egyesület, Veprőd
Nefelejcs vegyes énekcsoport
Horgosi népdalok Kiss Lajos gyűjtéséből
Művészeti vezető: Smih Jolán

06. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Veronika népdalkör
Énekes népi köszöntők dr. Szöllősy Vágó László gyűjteményéből
Művészeti vezető: dr. Szöllősy Vágó László

07. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Árvácska vegyes kar
Lakodalmas csokor
Művészeti vezető: Vendel Gyöngyi

08. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Rozmaring népdalkör
Kispiaci népdalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Pásztor Klára

09. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Szalagfűző énekcsoport
Csókai lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Rumenyákovity Melinda

10. József Attila Művelődési Egyesület, Cservenka
Az egyesület vegyes kórusa
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Vendel Gyöngyi

11. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Horgosi asszonykórus és citerazenekar
Darumadár magasan száll, szépen szól… (Horgosi népdalok)
Művészeti vezető: Vas Brezovszki Tímea

12. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Népdalbarátok Klubja
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Graca Attila

13. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület citerazenekara és vegyes kórusa
Zentai dalcsokor
Művészeti vezető: Pásztor Klára

14. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Juhász zenekar
Horgosi lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Juhász Gábor

15. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Férfidalárda és citerazenekar
Dél-alföldi válogatás
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint

16. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány vegyes kórus és Mákvirág zenekar
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Teleki Zoltán

17. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Csasznyi Zsófia
Nyugat-bácskai népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

18. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Asszonykórus és citerazenekar
Jászsági dallamok
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint

19. Hármas együttes, Szabadka
Hármas együttes
Moldvai népdalok
Művészeti vezető: Varga Attila és Kanalas Zsófia

20. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Őszirózsa vegyes kórus
Nincs édesebb a bánáti dinnyénél…
Művészeti vezető: Osztermann Emma

21. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Az egyesület vegyes kórusa
Gombosi csárdások
Művészeti vezető: Stepanovity Julijana

22. Aratás Művelődési Egyesület, Kucora
Az egyesület kórusa és tamburazenekara
Jaj, de sokat arattam a nyáron… (Népdalcsokor)
Művészeti vezető: Mezei Mária

23. Első Helyi Közösség Nyugdíjas Egyesülete, Temerin
Őszirózsa dalkórus
Délvidéki népdalok
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

24. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Satrinca
Az egyesület énekcsoportja
Szerémségi katonadalok
Művészeti vezető: Birinyi Margit

25. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Tarcal vegyes kórus
Szerémségi népdalok
Művészeti vezető: Berta Géza

26. Petőfi Sándor Kulturális Egyesület, Dobradó
Dobradósi asszonykórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Fekete Mariska

Délutáni program 14 órától

14.00–17.00 óra

27. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Rákóczi férfikórus
Juhászlegény a pusztába'… (Pásztordalok)
Művészeti vezető: Sziveri Szabolcs

28. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Brindza Beatrix
Felföldi népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

29. Takáts Rafael Kultúrkör, Padé
Haranga asszonykórus
Szívünkből szóló népdalok
Művészeti vezető: Bálint József és Klubica Zsuzsanna

30. Székej Égető Krisztián, Törökkanizsa
Székej Égető Krisztián
Nagymegyeri dalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

31. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
Szederinda népdalkör
Sárközi népdalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

32. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Árvalányhaj tamburazenekar
Bácsfeketehegyen gyűjtött szerelmi dalok
Művészeti vezető: Szakács Zoltán

33. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Szabó Annamária
Magyarózdi dalok

34. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Reköttye népdalkör
Sej, haj, aki legény, jöjjön vélem kaszálni…
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

35. József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely
Kéknefelejcs énekcsoport
Dél-bánáti népdalcsokor
Művészeti vezető: Bakator János

36. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Lele József
Magyar népdalok
Művészeti vezető: Lele József

37. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Brestyánszki Dína
Feketelaki népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

38. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség énekcsoport és tamburazenekar
Szerémségi nóták
Művészeti vezető: Bertók Eszter

39. József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely
A művelődési otthon vegyes kórusa
Vajdasági népdalcsokor
Művészeti vezető: Tóth Zsolt és Kolinger Béla

40. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Pöngető citerazenekar
Bordalok
Művészeti vezető: Lele József

41. Vecsera Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Palánka
Az egyesület énekcsoportja
Bordalok
Művészeti vezető: Mák István

42. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Árvalányhaj vegyes kórus
Felelgetős dalok
Művészeti vezető: Kiss Nenád

43. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Az egyesület citerazenekara és vegyes kórusa
Katonadalok Kodály Zoltán gyűjtéséből
Művészeti vezető: Rontó Márta

44. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Tiszakálmánfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Pongó Lajos

45. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Csalogány tamburazenekar
Tisza menti népdalok
Művészeti vezető: Kósa Attila és Fekete Tamás

46. Fehér Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Piros
Az egyesület vegyes kórusa
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Bába Tibor

47. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Verbász
Az egyesület énekcsoportja és zenekara
Elmegyek, elmegyek…
Művészeti vezető: Varga András

48. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Krajcárka énekegyüttes
Párválasztók
Művészeti vezető: Csizmadia Anna

Esti program 18 órától

18.00–21.00 óra

49. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Dalkötő leánykórus
Magyarbődi népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

50. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Tillárom népdalcsoport
Ajaki dalok
Művészeti vezető: Rácz Szabó Rita és Tóth Hunor

51. Törökfalusi Helyi Közösség, Törökfalu
Nagy Rózsa
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Nagy Rózsa

52. Testvériség Művelődési Egyesület, Bajsa
Csalogány népdalkör
Bajsán gyűjtött népdalok
Művészeti vezető: Borús Margit és Kovács Boglárka

53. Moravicai Hagyományőrző Zenekar, Bácskossuthfalva
Moravicai Hagyományőrző Zenekar
Bácskai tánczene (Dallamok)
Művészeti vezető: Maruzsenszki Endre

54. Törökfalusi Helyi Közösség, Törökfalu
Búzavirág asszonykórus
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Basity Anasztázia

55. Kézimunka-kedvelők Klubja, Bácsföldvár
A klub asszonykórusa
Népdalok
Művészeti vezető: Dosztán Berta

56. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Pöngettyű citerazenekar
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Mihók Attila

57. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszagyöngye népdalkórus
Tisza menti népdalok
Művészeti vezető: Máté Rozália

58. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Rokolya népdalkórus
Nyílik még nékem is az akácfa virága (Moholi dalok)
Művészeti vezető: Sóti Éva

59. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Bartók vegyes kórus
Lányok, lányok, rólam tanuljatok…
Művészeti vezető: Miklós Aranka

60. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Rákos Emese
Somogyi dallamok kapkodós citerajátékkal
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia

61. Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Gyöngykaláris népdalkórus
Kisoroszra két úton köll bemönni…
Művészeti vezető: Ács Gyula

62. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Tisza Menti Zengő citeraegyüttes
Bácskai népdalcsokor (Bodor Anikó összeállítása)
Művészeti vezető: Koncz Lázár

63. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Orom
Az egyesület népdalkórusa
Két cső kukorica terem…
Művészeti vezető: Kádár Judit

64. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület énekkara és citerazenekara
Juhászdalok
Művészeti vezető: Bilicki Anna

65. Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Alföldi lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

66. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Búzavirág vegyes kórus
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Csányi Tamara

67. Orpheus Egyesület, Csóka
Csókai férfikórus
Aratódalok
Művészeti vezető: Hajnal Attila

68. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Pancsova
Az egyesület női énekcsoportja
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Györfi Sándor