A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVI. Durindó és a XLIX. Gyöngyösbokréta

A XLIX. Gyöngyösbokréta műsora (Vasárnap, június 3.)


14.00–21.00 óra

01. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Hetrefitty néptánccsoport
Szatmári táncok
Koreográfia: Paragi Zoltán és Németh Eszter
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Zenekar: Csalóka zenekar, Juhász zenekar, Véka zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

02. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Sirülő néptáncegyütes
Palatkai táncok
Koreográfia: Rácz Szabó Rita és Resócki Rolland
Művészeti vezető: Tóth Hunor
Zenekar: Virradó népzenei együttes
Zenekarvezető: Kun Zoltán

03. Petőfi Magyar Művelődési Egyesület, Nagybecskerek
Sarkantyú néptáncegyüttes
Tápéi táncok
Koreográfia: Pintér Tibor
Művészeti vezető: Fejes Barbara
Zenekar: Cseszák Zsombor és barátai
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

04. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Az egyesület hagyományápoló táncegyüttese
Kispiaci lakodalmas (Kispiac környéki lakodalmas szokások)
Művészeti vezető: Brindza Teréz
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

05. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza táncegyüttes
Zavaros a Nyárád vize…
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Művészeti vezető: Kódé Károly
Zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László

06. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Kankalin néptáncegyüttes
Köze’ vetöm a kendërëm a tanyáhó’ (Dél-alföldi táncok)
Koreográfia: Lukács Imre
Művészeti vezető: Hugyik Karolina
Zenekar: Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

07. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói néptánccsoport
Lakodalmas utcai mulatozás
Koreográfia: Király Szilárd
Művészeti vezető: Király Szilárd
Zenekar: Doroszlói fúvószenekar
Zenekarvezető: Csernicsek József

08. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség néptánccsoport
Szerémségi táncok
Koreográfia: Elor Mátyás és Révész Dária
Művészeti vezető: Révész Dária
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

09. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Marossárpataki táncok
Koreográfia: Kis István és Kis Demeter Erika
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

10. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Gubanc táncegyüttes
Palatkai táncképek (Palatka környéki táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

11. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Nyékinca
Bogáncs táncegyüttes
Kalocsai táncok
Koreográfia: Jankovics Andrea és Giricz László
Művészeti vezető: Gudelyevity Anna
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

12. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Csűrdöngölő tánccsoport
Nagyecsedi táncok
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

13. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Tarsóka néptáncegyüttes
Illyéském, Illyéském, drága kicsi kincsecském… (Farsangtemetés Csíkszentdomokoson)
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Varga Lívia
Zenekar: Fokos népzenei együttes
Zenekarvezető: Sterbik László

14. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Kalala táncegyüttes
A karádi kertek alatt… (Somogyi táncok)
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Forgács Ibolya
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

15. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptánccsoport
Magyarszentbenedeki táncok
Koreográfia: Baji Endre
Művészeti vezető: Sáringer Zoltán
Zenekar: Véka zenekar
Zenekarvezető: Bezzeg Gyula

16. Ady Endre Művelődési Egyesület, Bácskossuthfalva
Vadvirág néptánccsoport
Jászsági táncok
Koreográfia: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Művészeti vezető: Torok Sándor
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

17. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Al-dunai székely táncok
Koreográfia: Radák János és Fekete Etelka
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

18. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület néptánccsoportja
Nyárád menti táncok
Művészeti vezető: Lukács Imre
Zenekar: Szabó Árpád és zenekara
Zenekarvezető: Szabó Árpád

19. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Az egyesület tánccsoportja
Verseci szüreti szokások
Koreográfia: Csula Mária
Művészeti vezető: Kéri Ildikó és Szekeres Zoltán
Zenekar: Tóth Ferenc és zenekara
Zenekarvezető: Tóth Ferenc

20. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Jártatós táncegyüttes
Küküllő menti táncok
Koreográfia: Mihályi Gábor
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

21. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Szitakötő tánccsoport
Somogyi ugrós
Koreográfia: Szőke Árpád
Művészeti vezető: Barna Beáta
Zenekar: Barna István és zenekara
Zenekarvezető: Labanc István

22. Tiszavirág Magyar Művelődési Egyesület, Titel
Tiszavirág néptáncegyüttes
Csallóközi táncok
Koreográfia: Bobojcsek Imre
Művészeti vezető: Bobojcsek Imre
Zenekar: Tiszavirág zenekar
Zenekarvezető: Rác Gábor

23. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület néptánccsoportja
Nagyecsedi táncok
Koreográfia: Patyerek Csaba és Kovács Hanna
Művészeti vezető: Rozsi Adrienn
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

24. Aranykapu Művelődési Egyesület, Ada
Aranyvirág néptáncegyüttes
Adjunk hálát az Egek Urának, / hogy felvirrasztott Szent István napjára… (Névnapköszöntés Lőrincrévéről)
Koreográfia: Resócki Rolland és Rácz Szabó Rita
Művészeti vezető: Sóti Éva
Zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László

25. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Kupuszinai/bácskertesi néptáncegyüttes
Kupuszinai mulatós
Koreográfia: Váci Erzsébet
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Zenekar: A néptánccsoport fúvószenekara
Zenekarvezető: Tadián István

26. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Boglya táncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Vas Endre
Művészeti vezető: Vas Endre
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

27. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Százszorszép néptáncegyüttes
Szüreti bál
Koreográfia: Bogyó Izabella
Művészeti vezető: Bogyó László
Zenekar: Az egyesület zenekara
Zenekarvezető: Molnár Tamás

28. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Kónya néptáncegyüttes
Sárközi néptáncok
Koreográfia: Brezovszki Roland és Brezovszki Tamara
Művészeti vezető: Sárközi István
Zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

29. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Tiszavirág néptánccsoport
Rábaközi táncok
Koreográfia: Kucora Borbély Edina
Művészeti vezető: Kucora Borbély Edina
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Boldizsár Csaba

30. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Palatkai táncok
Koreográfia: Kádár Ignác
Művészeti vezető: Utasi Péter, Patyerek Csaba, Borsodi Patyerek Orsolya, Kovács Hanna
Zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

31. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Boróka néptáncegyüttes
Bodrogközi táncok
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Palkovics Mihály
Zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László

32. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Gyöngyvirág magyar néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Baji Endre
Művészeti vezető: Perpauer Attila
Zenekar: Véka zenekar
Zenekarvezető: Bezzeg Gyula

33. Dr. Kiss Imre Művelődési Kör, Péterréve
Kabóca néptáncegyüttes
Galga menti táncok
Koreográfia: Lukács Imre
Művészeti vezető: Csasznyi Magdolna és Kiss Márta
Zenekar: Véka zenekar
Zenekarvezető: Bezzeg Gyula

34. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Bodrogközi táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Zenekar: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

35. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Az egyesület néptánccsoportja
Regrutabúcsúztató
Koreográfia: Hajnal Viktor
Művészeti vezető: Hajnal Viktor
Zenekar: Lakatos János és zenekara, Juhász zenekar
Zenekarvezető: Lakatos János

A vendégegyüttes műsora

Szeged Táncegyüttes és Dr. Martin György Alapfokú
Művészetoktatási Intézmény, Szeged, Deszk
Kerepetye és Csicseri néptáncegyüttes
Szásznagyvesszősi táncok
Csoportvezetők: Tóth Gábor és Goda Kata