A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXI. Találkozója
A Magyar Nemzeti Tanács kiemelt jelentőségű rendezvénye
2016. április 8–17., Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXI. Találkozója
A Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség rendezvénye. Társszervező: a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet. A 2016-os házigazda: a magyarcsernyei Ady Endre Művelődési Egyesület. Idén a hagyományos tíznapos beosztás helyett két hétvégén valósul meg a rendezvény: 2016. április 8–10-ig és április 14–17-ig. A zsűri tagjai: G. Erdélyi Hermina és Krizsán Szilvia színművészek, illetve Perényi Balázs drámatanár, kritikus lesz.

Program:

Április 8., péntek
 
17.30 óra, a színházterem előcsarnoka
A magyarcsernyei színjátszás múltjáról és a helyi kézimunkákból készült kiállítás megnyitója

18.00 óra, színházterem
A Vajdasági Magyar Amatőr Színjátszók XXI. Találkozójának ünnepélyes megnyitója

18.30 óra, színházterem
Ady Endre Művelődési Egyesület, Rügyfakadás színjátszó csoport, Magyarcsernye
Tóth Miklós: Kék fény (90’)
Vígjáték
Rendezte: Sári József

Április 9., szombat

 
13.00 óra, színházterem
Amicitia Civil Szervezet, Gondolat-Jel Társulat, Magyarkanizsa
William Shakespeare: Rómeó és Júlia (120’)
Dráma
Rendezte: Oláh Tamás

16.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba
Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony (30’)
Vásári komédia
Rendezte: Tóth János

16.40 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Petőfi Sándor színjátszó csoport, Tóba
Török Rezső: Viaszkvirág (30’)
Bohózat egy felvonásban
Rendezte: Tóth János

18.00 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bezdán
Louis Feydeau: Faroktól fölfelé (100’) - elmarad!
Komédia
Rendezte: Foki István

20.30 óra, színházterem
Egység Művelődési Egyesület, József Attila színjátszó csoport, Nagykikinda
Regős János: Piroska (70’)
Családi hisztériák – tragikus bohózat
Rendezte: Király Sándor
16 éven aluliaknak nem ajánlott!

Április 10., vasárnap

 
11.00 óra, színházterem
Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Hébe–Hóba ifjúsági színjátszó csoport, Muzslya
Robert Long: Janka és Juli (35’)
Zenés mesejáték
Rendezte: Kósa Zoltán

14.00 óra, színházterem
Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka
Tasnádi István: Cyber Cirano (60’)
Dráma
Rendezte: Greguss Zalán

16.30 óra, színházterem
Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Sturcz József színjátszó csoport, Bácskertes
Brackett–Diamond–Wilder–Verebes: Van, aki forrón szereti (120’)
Vígjáték
Rendezte: Molnár József

19.30 óra, színházterem
Kex egyesület, Zenta
Aldo Nicolai: Nők (35’)
Dráma
Rendezte: Döme Zoltán Bimbó

21.00 óra, színházterem
Népkör Magyar Művelődési Központ, Fabula Rasa Színjátszó Grund, Szabadka
Tasnádi István: East Balkán (70’)
Kortárs dráma
Rendezte: Greguss Zalán – Ralbovszki Csaba
16 éven aluliaknak nem ajánlott!

Április 13., szerda

 
16.00 óra, színházterem
Színpadra!
Színjátszós foglalkozás a magyarcsernyei gyerekeknek

Április 14., csütörtök
 
11.05–12.40 óra, Petőfi Sándor Általános Iskola
Az elfogadás útján
Saját élményű foglalkozás a 7–8. osztályosoknak az Időtlenek c. előadáshoz kapcsolódóan

16.00 óra, színházterem
Együtt Veled – Értük; Értelmi és Testi Fogyatékosok Érdekeit Védő és Segítő Egyesület, Fény-Bárka társulat, Magyarkanizsa
Időtlenek (15’)
Performance
Rendezte: Mácsai Mónika, Oláh Tamás

17.00 óra, színházterem
Az Ady Endre Művelődési Egyesület drámai csoportja, Szaján
Ray Cooney: A miniszter félrelép (90’)
Vígjáték
Rendezte: Nagy Aleksz
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

19.30 óra, színházterem
Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisoroszi Amatőr Színjátszó csoport, Kisorosz
Kéri Ferenc: Meghalsz, Banya! (55’)
Vígjáték
Rendezte: Kocsis Diána Csilla
18 éven aluliaknak nem ajánlott!

Április 15., péntek

 
10.10 óra, Petőfi Sándor Általános Iskola
Vándor Bábszínház, Temerin
Garbac Sarolta – Tóth Lívia: (I)gazság (45’)
Osztálytermi előadás
Rendezte: Garbac Sarolta – Tóth Lívia
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

14.00 óra, színházterem
Hinga Művelődési Egyesület, Éjjeli Pávaszem, Hajdújárás
Anton Pavlovics Csehov: 3 nővér (75’) - elmarad!!!
Vígjáték
Rendezte: Oláh Tamás

16.00 óra, színházterem
Mara Amatőr Színház, Topolya
Kucsov Borisz: A bánsági szamuráj (80’)
Ironikus hangvételű fikciós tragikomédia
Rendezte: Körmöci Petronella
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

18.30 óra, színházterem
A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta
Reginald Rose: Tizenkét dühös ember (85’)
Dráma
Rendezte: Nešić Máté
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

21.00 óra, színházterem
A Zentai Magyar Kamaraszínház Diákszínjátszói, Zenta
Háy János: A bogyósgyümölcskertész fia (60’)
Tragikomédia
Rendezte: Lőrinc Tímea
12 éven aluliaknak nem ajánlott!

Április 16., szombat

 
14.00 óra, színházterem
Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Állomások (85’)
Szerkesztett műsor
Rendezte: Hajvert Lódi Andrea
(Versenyen kívül)

16.30 óra, színházterem
A Németh László Magyar Művelődési Egyesület színjátszó csoportja, Nemesmilitics
Marth P. Ildikó: Kukás guru (70’)
Vígjáték
Rendezte: Litvai Karolina

19.30 óra, színházterem
Madách Amatőr Színház, Nagybecskerek
Herczeg Ferenc: Szendrey Júlia (90’)
Dráma
Rendezte: Lilijana Ivanović

Április 17., vasárnap

 
18.00 óra, színházterem
Ünnepélyes díjkiosztó gálaműsor

19.00 óra, színházterem
Zentai Magyar Kamaraszínház
Gion Nándor: A kárókatonák még nem jöttek vissza (70’)
Rendezte: Perényi Balázs m. v.
Szereposztás:
Tamás – Rutonić Róbert
Burai J. – Dévai Zoltán
Aranka – Lőrinc Tímea
Hodonyczky Oszkár – Papp Arnold
Virág Péter – Virág György
Gergián – Kálló Béla m. v.
Sági Márton – Nešić Máté
Kocsmáros – Varga Tamás m. v.
Színpadra alkalmazta: Perényi Balázs
Mozgás: Kiss Anikó m. v.
Látvány: Szabó Ottó m. v.
Jelmez: Rutonić Róbert
Dramaturgiai asszisztens: Varga Vanda m. v.

Az előadások ingyenesek!
Szeretettel várjuk!

A találkozó célja, hogy az öntevékeny – Bácskában, Bánátban és Szerémségben – működő csoportnak olyan bemutatkozási lehetőséget biztosítson, ahol az előadások után szakmai zsűri elemzi az előadásokat, iránymutatást adva további munkájukhoz.

A Találkozó első ízben, 1996-ban Csantavér településen került megrendezésre. A Szövetség többi nagyrendezvényéhez hasonlóan a színjátszók seregszemléje is vándor jellegű. 1997-ben, majd 2007-ben Kisorosz, 1998-ban, 2003-ban, 2013-ban és 2015-ben Bácskertes, 1999-ben és 2009-ben Muzslya, 2000-ben és 2006-ban Bácsfeketehegy, 2001-ben Nagykikinda, 2002-ben Szabadka, 2004-ben Magyarkanizsa, 2005-ben Nagykikinda, 2008-ban Bácsgyulafalva, 2010-ben Szilágyi, 2011-ben Péterréve, 2012-ben Torda, 2014-ben Szaján, e települések színjátszói és művelődési közössége volt a házigazdája egyik legfontosabb közösségformáló és -teremtő rendezvényünknek.

A Találkozón bemutatkozó produkciókat háromtagú zsűri véleményezi. A Találkozó hivatalos díjai: a Pataki László-díj a Találkozó legjobb hagyományos keretek között megvalósított előadásáért és a Bambach Róbert-díj a legjobb alternatív/új formákat kereső előadásért • a Garay Béla-díj a közösségteremtő tevékenységért • a Szilágyi László-díj a legjobb férfi főszereplőnek • a Ferenczy Ibolya-díj a legjobb női főszereplőnek • a Nagy István-díj a legjobb férfi mellékszereplőnek/epizodistának • a Magyari Piri-díj a legjobb női mellékszereplőnek/epizodistának • Szántó Róbert-díj a legszebb színpadi beszédért • a közönségdíj. A zsűri különdíja kiosztható egyéb kategóriákban is (díszlet, fény, hang, jelmez stb.).


Információ:
Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség, Szabadka
Honlap: www.vmmsz.org
Villámposta: vamakult@mts.rs
Telefon: +381/24-551-822+381/24-551-822, +381/69-551-82-22+381/69-551-82-22

Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Mobil: +381/69-181-5717+381/69-181-5717
Villámposta: adyendrecsernye@gmail.com

Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, Zenta
Honlap: www.vmmi.org
Telefon: +381/24-816-790+381/24-816-790
Mobil: +381/62-566-234, +381/62-566-213


Letölthető dokumentumok
sugo01-20160408.pdf   (7.86 MB)   FileType
sugo02-20160409.pdf   (8.55 MB)   FileType
sugo03-20160410.pdf   (8.69 MB)   FileType
sugo04-20160414.pdf   (8.7 MB)   FileType
sugo05-20160415.pdf   (8.69 MB)   FileType
sugo06-20160416.pdf   (11.84 MB)   FileType
sugo07-20160417.pdf   (9.16 MB)   FileType