A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XL. Durindó és LIII. Gyöngyösbokréta

A XL. Durindó műsora a színházteremben


1. Orgonavirág Hagyományápoló Kézimunkacsoport, Torda
Az egyesület asszonykórusa
Tordai dalok
Művészeti vezető: Rontó Márta

2. II. Rákóczi Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Rákóczi férfikórus
Katonadalcsokor
Művészeti vezető: Sziveri Szabolcs

3. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Árvácska vegyes énekcsoport
Te vagy a párom
Művészeti vezető: Vendel Gyöngyi

4. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence énekegyüttes
Bácskai szerelmes népdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

5. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Vegyes kórus
Jászsági dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

6. József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras
Rozmaring asszonykórus
Aratódalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

7. Tamási Áron Székely–Magyar Művelődési Egyesület, Hertelendyfalva (Pancsova)
Az egyesület vegyes népdalköre
Szegénlegény bújdosik az erdőbe (al-dunai székely népdalok)
Művészeti vezető: Kemény József

8. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Kaláris asszonykórus
Bácskai szerelmes népdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

9. József Attila Művelődési Egyesület, Cservenka
Az egyesület vegyes kórusa
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Pásti Zsuzsanna

10. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Rezeda asszonykórus
Bácskai dalcsokor
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

11. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Hétmező énekcsoport
Szlavóniai népdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

12. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Dúdoló énekcsoport
Tisza menti szerelmes dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

13. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Csalogány asszonykórus
Kéretik a nénémet
Művészeti vezető: Tóth Rozália

14. Testvériség Művelődési Egyesület, Bajsa
Csalogány népdalkör és citerazenekar
Megrakják a tüzet
Művészeti vezető: Pijukovity Boglárka

15. Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján
Az egyesület asszonykórusa
Alföldi és bácskai népdalok
Művészeti vezető: Koncz Lázár

16. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Az egyesület asszonykórusa és tamburazenekara
Tisza menti lírai dalok
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes

17. Fehér Akác Művelődési Egyesület, Tóthfalu
Fehér Akác asszonykórus
Ballag már a hajnalcsillag
Művészeti vezető: Gordos Péter

18. Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas
Füzérfonó népdalkör
Betyárdalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

19. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Népdalbarátok Klubja
Rózsás dalok
Művészeti vezető: Graca Attila

20. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Pacséri vegyes kórus
Bukovinai népdalok Sebestyén Ádám gyűjtéséből
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint

21. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Pöngettyű citerazenekar
Pásztordalok
Művészeti vezető: Mihók Attila

22. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Rekötye népdalkör
Vajdasági lakodalmi dalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

23. Aranykalász Művelődési Egyesület, Völgyes
Aranykalász asszonykórus
Völgyesi népdalok
Művészeti vezető: Kovács Mária

24. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Veronika Népdalkör
A zentai kertek alatt (zentai népdalok Bodor Anikó gyűjtéséből)
Művészeti vezető: Muhi Melinda és Arancsity Angéla

25. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Recskó Szabolcs

26. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlai vegyes kórus
A kisbíró elhozta a cédulát
Művészeti vezető: Wilhelm József

27. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
Szederinda népdalkör
Vajdasági aratódalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter

28. Búzavirág Művelődési Egyesület, Bogaras
Búzavirág citerazenekar és asszonykórus
Észak-bánáti dalok
Művészeti vezető: Ágó Erika

29. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszagyöngye népdalkórus
Dél-alföldi népdalok
Művészeti vezető: Máté Rozália

30. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Bazsarózsa asszonykórus és Jóbarátok tamburazenekar
Tisza menti népdalok
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes és Toldi Angéla

31. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Orom
Az egyesület népdalkórusa
Galga menti dalok
Művészeti vezető: Kádár Judit

32. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Tisza Menti Zengő citeraegyüttes
Első világháborús katonadalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián

33. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Tópart vegyes kórus tamburakísérettel
Lakodalmas dalcsokor
Művészeti vezető: Pásztor Klára

34. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Oromhegyesi vegyes kórus
Kihajtom a libám a rétre (bácskai népdalok)
Művészeti vezető: Koncz Lázár

35. Fehér Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Piros
Pipacs vegyes kórus
Moholi népdalok
Művészeti vezető: Hanák Rigó Ildikó

36. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány asszonykórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Kovács Blanka

37. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rezeda asszonykórus
Gombosi dalok
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya

38. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Pancsova
Az egyesület vegyes kara
Bukovinai népdalok
Művészeti vezető: Kiss Samu

39. Ozoray Árpád Magyar Művelődési Egyesület, Magyarkanizsa
Cifraszűr népdalkórus
Szatmári népdalok
Művészeti vezető: Horvát Dóra

40. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Pöngető citerazenekar
Aratódalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Lele József

41. Százszorszép Művelődési Egyesület, Törökfalu
Búzavirág asszonykórus
Moholi dalok
Művészeti vezető: Nagy Rózsa

42. József Attila Művelődési Egyesület, Szentmihály
Szentmihályi fúvószenekar
Lakodalmi dalok
Művészeti vezető: Szarapka Mihály

43. Nyugdíjas Egyesület, Mohol
Napsugár énekcsoport
Moholi dalok
Művészeti vezető: Nišić Kornélia

44. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
Mendicus tamburazenekar
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Vörös Róbert

45. Első Helyi Közösség Nyugdíjas Egyesülete, Temerin
Őszirózsa vegyes kórus
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

46. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Tarcal vegyes kórus
Szerémségi népdalok
Művészeti vezető: Bolyos Miklós

47. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Az egyesület vegyes kara
De szeretnék…
Művészeti vezető: Begyik Valéria

48. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Becskerekre befütyül a gyorsvonat
Művészeti vezető: Rontó Márta

49. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület férfikórusa, Temerin
Temerini dalárda
Betyárdalok
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

50. Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Gyöngykaláris vegyes kórus
Népdalcsokor
Művészeti vezető: Csorba Mariska

51. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Tiszakálmánfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Erdős dalok
Művészeti vezető: Pongó Lajos

52. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gyöngyvirág asszonykórus
Zentai népdalok Király Ernő gyűjtéséből
Művészeti vezető: Dudás Zoltán és Szeverity Franciska

53. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Guzsalyas énekegyüttes
Szerémségi mulatós
Művészeti vezető: Hardi Klemm Katalin

54. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Árvalányhaj énekcsoport
Betyárdalok
Szólóének: Szekeres Zoltán
Művészeti vezető: Túri Gergely

55. Magyar Művelődési és Művészeti Központ, Torontálvásárhely
Gyökerek dalkör
Tisza menti népdalcsokor
Művészeti vezető: Bakator János és Mérges Eszter

56. Kézimunka-kedvelők Klubja, Bácsföldvár
Az egyesület asszonykórusa
Népdalok
Művészeti vezető: Dosztán Berta

57. József Attila Művelődési Egyesület, Szentmihály
Szentmihályi népdalkórus
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Rontó Márta