A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XL. Durindó és LIII. Gyöngyösbokréta

Az LIII. Gyöngyösbokréta műsora az Olympia Labdarúgó-egyesület pályáján


1. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület felnőtt tánccsoportja
Mezőföldi táncok
Koreográfia: Kovács Hanna és Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Barna Edvin
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

2. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Májusjárók (bodrogközi táncok)
Koreográfia: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

3. Talentum Tehetséggondozó Művészeti Egyesület, Szabadka
Talentum ifjúsági néptáncegyüttes
„Dömöckölés” (Györgyfalva)
Koreográfia: Fundák-Kaszai Lili és Fundák Kristóf
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

4. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Szásznagyvesszősi táncok
Koreográfia: Farkas Tamás és Gál Nóra
Művészeti vezető: Patyerek Csaba, Borsodi Patyerek Orsolya, Kovács Hanna
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Szerda Balázs

5. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Gubanc táncegyüttes
Piros Bag (bagi táncok)
Koreográfia: Széphalmi Zoltán
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

6. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Kendőzetlen Mezőség
Koreográfia: Fundák Kristóf és Fundák-Kaszai Lili
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

7. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Bokréta hagyományőrző csoport
A menyasszony kikérése
Koreográfia: Váci Erzsébet
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísérő zenekar: Kupuszinai fúvószenekar
Zenekarvezető: Guzsvány Lénárd

8. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Ördögszekér néptáncegyüttes
„Szépen szól a szentiványi nagyharang” (vajdaszentiványi táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt és Szél János
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

9. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Széki táncok
Koreográfia: Rumenyákovity Kárlo és Rumenyákovity Szilvia
Művészeti vezető: Rumenyákovity Kárlo és Rumenyákovity Szilvia
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

10. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza néptáncegyüttes
Rimóci táncok
Koreográfia: Tóth Zoltán és Tóth-Mihó Erika
Művészeti vezető: Ferencz Katalin
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

11. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Fürtöcske csoport
Szőlőőrzés a Sárközben
Koreográfia: Varga Viola és ifj. Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

Szünet, a vendégegyüttesek műsora

12. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Az egyesület hagyományőrző táncegyüttese
Gombosi táncok
Koreográfia: Cseperka Tímea és Görög Mónika
Művészeti vezető: Cseperka Tímea és Görög Mónika
Kísérő zenekar: Kupuszinai fúvószenekar
Zenekarvezető: Guzsvány Lénárd

13. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Az egyesület hagyományőrző tánccsoportja
Kispiaci bírónak... (dél-alföldi táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

14. József Attila Művelődési Egyesület, Szentmihály
Nevenincs néptánccsoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Molnár Mihály
Kísérő zenekar: Pöngető citerazenekar és Ördög Lóránt tekerőn
Zenekarvezető: Muhi Dániel

15. Búzavirág Népi Szokásokat és Hagyományokat Ápoló Egyesület, Magyarittabé
Csavargók néptanccsoport
Istenem, országom (somogyi táncok)
Koreográfia: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Hevesi Tibor
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

16. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség néptáncegyüttes
Szerémségi táncok
Koreográfia: Révész Dária
Művészeti vezető: Simonyik Dragana
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

17. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Királyhalma
Venyige néptáncegyüttes
Táncképek a Mezőségről (Magyarpalatka környéki táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

18. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Gyöngyösbokréta ifjúsági tánccsoport
Vigadalom (doroszlói táncok)
Koreográfia: Klem Rita
Művészeti vezető: Klem Rita
Kísérő zenekar: Doroszlói fúvószenekar
Zenekarvezető: Csernicsek József

19. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Tiszavirág néptáncegyesület
Magyarpalatkai táncok
Koreográfia: Molnár Mihály
Művészeti vezető: Somorai Péter és Kucora Borbély Edina
Kísérő zenekar: Virradó zenekar
Zenekarvezető: Horváth Dániel

20. Európa Kollégium, Újvidék
Az Európa Kollégium néptáncegyüttese
Saroglyás tánc (szilágysági táncok)
Koreográfia: Nagy Zoltán József és Gordos Anna
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

21. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec
Az egyesület néptánccsoportja
Szatmári táncok
Koreográfia: Gyuranik Adorján
Művészeti vezető: Gyuranik Adorján
Kísérő zenekar: Csörömpölő zenekar
Zenekarvezető: Győrfi Sándor

22. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Százszorszép néptánccsoport
Rábaközi táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Hódi Judit és Korom Izabella
Kísérő zenekar: Virradó zenekar
Zenekarvezető: Horváth Dániel

Szünet, a vendégegyüttesek műsora

23. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptáncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfia: Sáringer Zoltán
Művészeti vezető: Bartók Zsófia és Romhányi Gabriella
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

24. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Róna néptáncegyüttes
Bodrogközi legényszabadítás
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Gyuranik Adorján
Kísérő zenekar: Virradó zenekar
Zenekarvezető: Horváth Dániel

25. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Szép kereken (tyukodi táncok)
Koreográfia: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

26. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Nyékinca
Piros rózsák néptáncegyüttes
Magyarbődi táncok
Koreográfia: Balázs Monya
Művészeti vezető: Gudelyevity Anna
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

27. Petőfi Magyar Művelődési Egyesület, Nagybecskerek
Mondi táncegyüttes
Táncszemelvények
Koreográfia: Uzelac Valéria
Művészeti vezető: Kádár Zoltán
Kísérő zenekar: Pipacs zenekar
Zenekarvezető: Popov Elvira

28. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület néptánccsoportja
Felcsíki táncok
Koreográfia: Patyerek Csaba
Művészeti vezető: Lukács Imre
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

29. Németh László Művelődési Egyesület, Nemesmilitics
A Németh László Magyar Művelődési Egyesület néptánccsoportja
A nemesmiliticsi szüreti mulatság megnyitója (részlet a szüreti szokásokból)
Koreográfia: Báló József
Művészeti vezető: Litvai Karolina
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Kelemen Zsolt

30. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Gyöngyvirág néptánccsoport
Kalocsai táncok
Koreográfia: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

31. Széchenyi István Magyar Művelődési Egyesület, Tamásfalva
Az egyesület néptánccsoportja
Galga menti táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Szekula Valéria és Molnár Mónika
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

32. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Erzsébetlak
Szitakötő néptáncegyüttes
Széki táncok (az Üsztürü zenekar zenéje nyomán)
Koreográfia: Pálfi Mihály
Művészeti vezető: Pálfi Mihály és Dvorszki Anikó
Kísérő zenekar: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

33. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Kalala táncegyüttes
Száraz szerda (apátfalvi táncok)
Koreográfia: Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Kísérő zenekar: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

34. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Cimborák néptánccsoport
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: Lestár Antunovity Karolina
Kísérő zenekar: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor