A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XL. Durindó és LIII. Gyöngyösbokréta

A XL. Durindó és LIII. Gyöngyösbokréta programja


2016. június 10., péntek

20.00 óra, a Művelődési Ház színházterme (Tito marsall utca 2.)
Népzenei est
Fellép a Guzsalyas énekegyüttes a Juhász zenekar kíséretében, Szerényi Béla és fiai a tiszaalpári tekerősökkel, Micsik Béla és Ördög Lóránt.

2016. június 11., szombat

10.00 órától a XL. Durindó fellépőinek érkezése a falu központjában felállított információs pulthoz

11.30 óra, az Ady Endre Általános Iskola előcsarnoka (Boris Kidrič utca 3.)
A település közösségi életét bemutató tárlatok ünnepélyes megnyitója
12.00 óra, a Művelődési Ház színházterme (Tito marsall utca 2.)
A XL. Durindó ünnepélyes megnyitója, köszöntőbeszédek
12.30 óra, a Művelődési Ház színházterme, Szent Hubertusz Vadászegyesület (Žarko Zrenjanin utca 3.)
A XL. Durindó műsora. Ezúttal két benti helyszínen mutatkozhatnak be a fellépők a csoportok létszáma alapján besorolva. A bemutatott produkciókat a Művészeti Szakbizottság tagjai a műsor szüneteiben általánosan véleményezik.
15.35–16.30 óra
Élő bejelentkezés a XL. Durindóról az Újvidéki Rádió hullámhosszán
20.00–21.00 óra, a Művelődési Ház színházterme
A fesztivál fellépőinek szerkesztett műsora. A programot az Újvidéki Televízió 2-es csatornája élőben közvetíti.
21.30 óra, nagyszínpad a tordai Olympia Labdarúgó-egyesület pályáján (Žarko Zrenjanin utca 20.)
A Csík zenekar koncertje
A koncertet követően táncház a Juhász zenekarral
 
2016. június 12., vasárnap

10.00 órától az LIII. Gyöngyösbokréta fellépőinek érkezése a falu központjában felállított információs pulthoz

12.00 óra, Nepomuki Szent János római katolikus templom
Ünnepi áhítat, a részvevők és a fesztivál lobogójának megáldása
12.30 óra, Nepomuki Szent János római katolikus templom
Az LIII. Gyöngyösbokréta fellépőinek díszfelvonulása és menettánca
13.00 óra, nagyszínpad a tordai Olympia Labdarúgó-egyesület pályáján (Žarko Zrenjanin utca 20.)
Köszöntőbeszédek, ünnepélyes megnyitó
13.30–19.00 óra, nagyszínpad
Az LIII. Gyöngyösbokréta műsora
 
A műsor szüneteiben:
• A Bodor Anikó – Paksa Katalin: Vajdasági magyar népdalok V. című kötet bemutatója
• A Bodor Anikó-díj eredményhirdetése és átadása
• Gyermek és ifjúsági népművészeti vetélkedőink meghívott díjazottjainak, valamint a balástyai, a tiszaalpári, az újszentesi és a tordai Petőfi Sándor Művelődési Egyesület ifjúsági néptáncegyütteseinek fellépése
19.00, nagyszínpad
A fesztivál lobogójának átadása a jövő évi házigazdának
 
Eső esetén a műsorokat a Művelődési Ház színháztermében tartjuk meg.

A Durindó és a Gyöngyösbokréta kísérő rendezvényei

10.00–22.00 óra, több helyszínen
Kézművesvásár
10.00–20.00 óra, a Művelődési Ház előcsarnoka
A helyi amatőr alkotók közös kiállítása
10.00–20.00 óra, az Ady Endre Általános Iskola előcsarnoka (Boris Kidrič utca 3.)
• Kiállítás az 1985. évi Durindón és Gyöngyösbokrétán készült fényképekből
• Torda múltja és jelene – fényképkiállítás
10.00–20.00 óra, Ifjúsági Otthon (Žarko Zrenjanin utca 20.)
• Az Orgonavirág Hagyományápoló Kézimunkacsoport kiállítása
• Kiállítás Torda település tárgyi emlékeiből

2016. június 11., szombat
10.00–20.00 óra, a földműves szövetkezet udvara (Tito marsall utca 5.)
20.00–24.00 óra, a tordai Olympia Labdarúgó-egyesület pályáján
Fesztiválsátor – a kötetlen szórakozás, barátkozás helyszíne
 
2016. június 12., vasárnap
10.00–24.00 óra, a tordai Olympia Labdarúgó-egyesület pályája
Fesztiválsátor – a kötetlen szórakozás, barátkozás helyszíne