A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVII. Durindó és L. Gyöngyösbokréta

A XXXVII. Durindó műsora, Színházterem (Szombat, június 8.)


1. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Csalogány asszonykórus
Szöged felű gyün egy fekete felhő
Művészeti vezető: Tóth Rozália
 
2. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Fiatal Bazsarózsa népdalkör
Gombosi dalok
Művészeti vezető: Sztepánovity Julianna
 
3. Adorján Művelődési Egyesület, Adorján
Adorjáni népdalkórus
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Zsoldos Rudolf
 
4. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Délibáb citerazenekar és vegyes kórus
Kiskunhalasi dalok
Művészeti vezető: Dobos István
 
5. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Oromhegyesi vegyes kórus
Oromhegyesi lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Koncz Lázár
Szaktanácsadó: Székej Égető Krisztián
 
6. Kossuth Lajos Művelődési Egyesület, Veprőd
Nefelejcs vegyes énekcsoport
Nyugat-bácskai dalok
Művészeti vezető: Smih Jolán
 
7. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Sarkantyú tamburazenekar
Katonadalok
Művészeti vezető: Kalmár Piroska
 
8. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Borvirág férfikórus
Katonadalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika
 
9. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Ónadi Tamás
Nagykunsági népdalok
Művészeti vezető: Ónadi Tamás
 
10. Aratás Művelődési Egyesület, Kucora
Aratás férfi énekcsoport
Katonadalok
Művészeti vezető: Iván Mihály
 
11. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Az egyesület férfi dalárdája
Válogatás Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint
 
12. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Petrec Teodóra
Bánáti népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia
 
13. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Zentai dalcsokor
Művészeti vezető: Pásztor Klára
 
14. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Újhelyi Éva
Törökkanizsai dalok
Művészeti vezető: Újhelyi Éva
 
15. Pacsér Művelődési Egyesület, Pacsér
Pacséri asszonykórus
Dél-alföldi népdalcsokor
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint
 
16. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Rozmaring népdalkör
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Pásztor Klára
 
17. Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Bácskai summásdalok
Művészeti vezető: Székej Égető Krisztián
 
18. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Az egyesület vegyeskórusa
Lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Graca Attila
 
19. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Szalagfűző énekcsoport
Vajdasági legénycsúfoló dalok
Művészeti vezető: Rumenyákovity Melinda
 
20. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Bazsarózsa asszonykórus és Jó Barátok tamburazenakar
Ez a falu szép helyen van (Palóc népdalok)
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes
 
21. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Veronika népdalkör
Madárka, madárka
Művészeti vezető: Rumenyákovity Melinda
 
22. Aratás Művelődési Egyesület, Kucora
Aratás vegyes kórus
Vajdasági népdalcsokor
Művészeti vezető: Mezei Mária
 
23. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Csobolyó legénykórus
Ivónóták Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseszák Balázs
 
24. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Búzavirág vegyes kar
Népdalválogatás
Művészeti vezető: Kókai Deli Márta
 
25. Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület, Szabadka
Az egyesület férfikórusa és citerazenekara
Bakanóták
Művészeti vezető: Arancsity Angéla
 
26. József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely
Kék Nefelejcs énekcsoport
Bánáti csokor
Művészeti vezető: Bakator János
 
27. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Virradó zenekar
Felvidéki népdalok
Művészeti vezető: Kun Zoltán
 
28. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Dalkötő leánykórus
Moholi népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia
 
29. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csutorás férfikórus
Bánáti nóták Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Cseszák Balázs
 
30. Vecsera Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Palánka
Az egyesület énekcsoportja
Lányok a legényt...
Művészeti vezető: Bakos Ferenc
 
31. József Attila Művelődési Otthon, Torontálvásárhely
Az egyesület vegyes kórusa
Hortobágyi népdalcsokor
Művészeti vezető: Kolinger Béla és Tóth Zsolt
 
32. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Kócos zenekar
Boros nóták
Művészeti vezető: Zombori Péter
 
33. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Őszirózsa vegyes kórus
Kikindai népdalok
Művészeti vezető: Varga Rozália
 
34. Palics Magyar Kultúregyesület, Palics
Szederinda népdalkör
Horgosi népdalok
Művészeti vezető: Brezovszki Eszter
 
35. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Központ, Újvidék
A központ vegyes kórusa
Gyere rózsám a kútra… (Várnai Ferenc összeállítása Kodály Zoltán gyűjtéséből)
Művészeti vezető: Mándity Tamara
 
36. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Pöngető citerazenekar
Dél-alföldi népdalok
Művészeti vezető: Lele József
 
37. Testvériség Művelődési Társulat, Martonos
Búzavirág vegyes kórus
Moholi dalok
Művészeti vezető: Csányi Tamara
 
38. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Tavirózsa asszonykórus
Szerelmi népdalcsokor
Művészeti vezető: Havran Erzsébet
 
39. Az Első Helyi Közösség Nyugdíjas Egyesülete, Temerin
Őszirózsa vegyes kórus
Vajdasági népdalok
Szaktanácsadó: Szabó Gabriella
 
40. Széchenyi István Magyar Művelődési Egyesület, Tamásfalva
Az egyesület vegyes kórusa
Vajdasági lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Szarka Edit
 
41. Tamási Áron Székely–Magyar Művelődési Egyesület, Hertelendyfalva (Pancsova)
Az egyesület énekcsoportja
Bukovinai székely népdalok
Művészeti vezető: Kemény József
 
42. II. Rákóczi Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Rákóczi férfikórus
A távolba, jaj, de csörög a béklyó
Művészeti vezető: Fehér Attila
 
43. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Lele József
Juhásznóták
Művészeti vezető: Lele József
 
44. József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras
Rozmaring asszonykórus
Bácskai betyárdalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna
 
45. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Szajkó énekegyüttes, Csalóka zenekar és barátai
Jaj, de szépen esik az eső (Katonadalok)
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya
 
46. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada
Vadvirág asszonykórus
De szeretnék csillag lenni az égen...
Művészeti vezető: Csonka Katalin
 
47. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Szentmihályi népdalkórus citerakísérettel
Al-dunai székely népdalok
Művészeti vezető: Flaman István
 
48. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Az egyesület asszonykórusa és tamburazenekara
Sej, a tornyosi határba
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes
 
49. Fehér Akác Művelődési Egyesület, Tóthfalu
Fehér Akác asszonykórus
Gombosi népdalok
Művészeti vezető: Püspök Mária
 
50. Szabadkai Zeneiskola, Szabadka
Brindza Beatrix
Doroszlói népdalok
Művészeti vezető: Kanalas Zsófia
 
51. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Az egyesület vegyes kórusa és citerazenekara
Kocsmárosné, hallja
Művészeti vezető: Rontó Márta
 
52. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Botra férfikórus
Bëtyárdalok
Művészeti vezető: Cseh Ferenc