A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXVII. Durindó és L. Gyöngyösbokréta

Az L. Gyöngyösbokréta műsora, Színpad az eperfa alatt (Vasárnap, június 9.)


13.30–16.00 óra
 
Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Legkisebbek néptánccsoportja - nyitótánc
Buborkáné lánya
Művészeti vezető: Bogyó Izabella
Zenekar: Az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Rizsányi Attila

1. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Gyöngyösbokréta felnőtt-tánccsoport
Ritka búza (Az 1936-beli koreográfia alapján)
Művészeti vezető: Sztepánovity Julianna, Hajnal Viktor
Kísérőzenekar neve: Az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Rizsányi Attila
 
2. Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület, Horgos
Gubanc hagyományőrző táncegyüttes
A horgosi csárdában (Horgos környéki táncok)
Koreográfia: Szécsi Zsolt
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísérőzenekar neve: Juhász zenekar és Micsik Béla
Zenekarvezető: Juhász Gábor
 
3. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület felnőtt-tánccsoportja
Magyarpalatkai táncok
Koreográfia: Patyerek Csaba és Kovács Hanna
Művészeti vezető: Rozsi Adrienn
Kísérőzenekar neve: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Boldizsár Csaba
 
4. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Temerin táncegyüttes
Szatmári táncok
Művészeti vezető: Lukács Imre
Kísérőzenekar neve: Szabó Árpád és barátai
Zenekarvezető: Szabó Árpád
 
5. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Csűrdöngölő néptáncegyüttes
Mit állsz, ülü?
Koreográfia: Savelin Zellei Zsuzsanna és Savelin László
Művészeti vezető: Kis Zsélykó
Kísérőzenekar neve: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor
 
6. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Cirkalom táncegyüttes
Bonchidai táncok
Koreográfia: Kádár Ignác és Nagypál Anett
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Savelin László
Kísérőzenekar neve: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor
 
7. Dr. Kiss Imre Művelődési Kör, Péterréve
Kabóca néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Csasznyi Magdolna és Kiss Márta
Kísérőzenekar neve: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László
 
8. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Gömöri táncok
Koreográfia: Furik Rita és Richtarcsik Mihály
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Kísérőzenekar neve: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor
 
9. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Gyöngyvirág magyar néptáncegyüttes
Kék ibolya, ha le szakajtanálak...
Koreográfia: Baji Endre
Művészeti vezető: Baji Endre
Kísérőzenekar neve: Véka zenakar
Zenekarvezető: Bezzeg Gyula
 
10. Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület, Csóka
Sóvirág táncegyüttes
Somogyi mulatság
Koreográfia: Vas Endre
Művészeti vezető: Szécsi Karolina
Kísérőzenekar neve: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor
 
11. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Szerémség néptáncegyüttes
Szerémségi magyar tánc
Koreográfia: Révész Dária és Elor Mátyás
Művészeti vezető: Révész Dária
Kísérőzenekar neve: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor
 
12. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Egyesület hagyományőrző néptánccsoportja
Cécó
Koreográfia: Toldi István
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísérőzenekar neve: Az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Guzsvány Lénárd
 
13. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptáncegyüttes
Felcsíki táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Romhányi Gabriella, Sáringer Zoltán
Kísérőzenekar neve: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László
 
14. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói hagyományőrző néptánccsoport
Táncmulatság (Doroszlói táncok)
Koreográfia: Király Szilárd
Művészeti vezető: Király Szilárd
Kísérőzenekar neve: Doroszlói fúvószenekar
Zenekarvezető: Csernicsek József
 
16.00–17.15 óra
 
Vendégegyüttesek műsora
Mesét mondanak a XIX. Kálmány Lajos népmesemondó verseny győztes nyugat-bácskai és közép-bánsági mesemondói: Kratofil Zsóka, Molnár Kitti, Molnár Márk és Péter Kinga (Kupuszina), valamint Rontó Márta (Muzslya)
Fellépnek a XXVIII. Szólj, síp, szólj! vetélkedő meghívott győztes fellépői: Bognár Odett adai tamburás és Mag Konrád szenttamási citerás
Bemutatkoznak a Középiskolások XXIV. Népművészeti Vetélkedőjének díjazottjai: az óbecsei Fokos zenekar és Brindza Beatrix
Fellép a XVII. Kőketánc énekes, népijáték- és néptáncvetélkedő kiemelkedő szólótáncosa, Károlyi Egon Óbecséről és a bácskossuthfalvi Cimborák néptáncegyüttes
Velünk ünnepel a Martonvásári Művészeti Iskola Villő néptánccsoportja és az őcsényi Bogár István Hagyományápoló Egyesület néptáncegyüttese

17.15–19.30 óra
 
15. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Sárközi szőlőpásztorkodás
Koreográfia: Taba Csaba
Művészeti vezető: Borsodi Patyerek Orsolya, Kovács Hanna, Patyerek Csaba és Utasi Péter
Kísérőzenekar neve: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László
 
16. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Versec és Ady Endre Művelődési Egyesület, Fejértelep
Az egyesületek néptánccsoportjai
Bukovinai táncok
Koreográfia: Kéri Ildikó és Szekeres Zoltán
Művészeti vezető: Virág Klára
Kísérőzenekar neve: Csörömpölő zenekar
Zenekarvezető: Györfi Sándor
 
17. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Bundásbokori táncok
Koreográfia: Farkas Tamás
Művészeti vezető: Rumenyákovity Kárlo
Kísérőzenekar neve: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor
 
18. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Sirülő néptáncegyüttes
Szél fujdogálja, harmat hajtogálja (Játékok és táncok Somogyból)
Koreográfia: Resócki Rolland
Művészeti vezető: Resócki Rolland
 
19. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Maradék
Sarkantyús tánccsoport
Szatmári táncok
Koreográfia: Heretek György
Művészeti vezető: Heretek György
Kísérőzenekar neve: Grecs Sándor és zenekara
Zenekarvezető: Grecs Sándor
 
20. Tisza Mente Közművelődési és Népművészeti Egyesület, Péterréve
Tisza néptáncegyüttes
Komáromszentpéteri táncok
Koreográfia: Furik Rita
Művészeti vezető: Kódé Károly
Kísérőzenekar neve: Fokos zenekar
Zenekarvezető: Sterbik László
 
21. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Kalala néptáncegyüttes
Apátfalvi táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Forgács Ibolya
Kísérőzenekar neve: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor
 
22. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Kónya táncegyüttes
Nyírségi táncok
Koreográfia: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Művészeti vezető: Sotity Tóth Tilda
Kísérőzenekar neve: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor
 
23. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Vadvirág néptáncegyüttes
Táncok a kalotaszegi Szucságról
Koreográfia: Kisimre Szerda Anna és Kisimre Árpád
Művészeti vezető: ifj. Torok Sándor
Kísérőzenekar neve: Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor
 
24. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Erzsébeti lakodalmasok
Menyasszonybúcsúztató
Koreográfia: Pozsár János
Művészeti vezető: Pozsár János
Kísérőzenekar neve: Koktél zenekar
Zenekarvezető: Barna István
 
25. Népkör Magyar Művelődési Központ, Kúla
Kankalin népi táncegyüttes
Táncok Magyarpalatkáról
Koreográfia: Varga Viola és ifj. Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Hugyik Karolina
Kísérőzenekar neve: Véka zenekar
Zenekarvezető: Bezzeg Gyula
 
26. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Bodrogközi táncok
Koreográfia: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Művészeti vezető: Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs
Kísérőzenekar neve: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor

27. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Hetrefitty néptáncegyüttes
Magyarpalatkai táncok
Koreográfia: Varga Viola és ifj. Gazsó Tibor
Művészeti vezető: Tóth Ágnes
Kísérőzenekar neve: Véka zenekar és barátai
Zenekarvezető: Polyák Dániel

28. Muzslai Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Muzslya
Tiszavirág néptáncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfia: Kucora Borbély Edina
Művészeti vezető: Kucora Borbély Edina és Dragomir Jovin
Kísérőzenekar neve: Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

29. Petőfi Magyar Művelődési Egyesület, Nagybecskerek
Sarkantyú néptáncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfia: Ferenc Tamás
Művészeti vezető: Molnár Mihály
Kísérőzenekar neve: Régijó zenekar
Zenekarvezető: Cseszák Zsombor