A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXIII. Durindó és XLVI. Gyöngyösbokréta

A XLVI. Gyöngyösbokréta műsora


Vasárnap, június 7.

01. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Rizgetős táncegyüttes
Mérai táncok
Koreográfia: Taba Csaba és Fejér Erika
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc

02. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Tátika táncegyüttes
Szatmári játékok és táncok
Koreográfia: Rind Melitta és Győri Attila
Művészeti vezető: Rind Melitta és Győri Attila
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc és Rózsa Tibor

03. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse
Szelence táncegyüttes
Küküllő menti táncok
Koreográfia: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Művészeti vezető: Kisimre Árpád és Kisimre Szerda Anna
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc

04. Thurzó Lajos Közművelődési Központ, Zenta
Pitypang tánccsoport
A Galgánál…
Koreográfia: Baji Endre
Művészeti vezető: Baji Endre
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

05. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Gyöngyösbokréta táncegyüttes
Búcsúesti mulatság
Koreográfia: Király Szilárd
Művészeti vezető: Király Szilárd
Kísér Doroszlói fuvószenekar
Zenekarvezető: Ifj. Csernicsek József

06. Tisza Mente Népművészeti és Közművelődési Egyesület, Péterréve
Tisza néptáncegyüttes
Nagyecsedi táncok
Koreográfia: Savelin László
Művészeti vezető: Kódé Károly
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc és Rózsa Tibor

07. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Az egyesület leánykara
Moldvai leánymulatság
Koreográfia: Mihályi Gábor
Művészeti vezető: Tóth Katalin
Kísér a Korinda együttes
Zenekarvezető: Kálmán Bence

08. Bartók Béla Közművelődési Egyesület, Horgos
Ropogó táncegyüttes
Horgas partján… (sárközi táncok)
Koreográfia: Taba Csaba
Művészeti vezető: Szécsi Zsolt
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

09. Népkör Magyar Művelődési Központ, Szabadka
Róna táncegyüttes
Bújdosó székely
Koreográfia: Vörös Árpád, Pukli Gabriella és Brezovszki Roland
Művészeti vezető: Brezovszki Tamara és Brezovszki Roland
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

10. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácskertes
Az egyesület tánccsoportja
Húsvéti locsolás
Művészeti vezető: Váci Erzsébet
Kísér az egyesület fúvószenekara
Zenekarvezető: Siplika istván

11. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Róna néptáncegyüttes
Szatmári táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Kátai Tibor
Kísér a Barlangó együttes
Zenekarvezető: Kun Zoltán

12. Testvériség Művelődési Egyesület, Martonos
Boróka néptánccsoport
Galga menti vigadalom
Művészeti vezető: Palkovics Mihály
Kísér a Véka zenekar
Zenekarvezető: Polyák Dániel

13. Tiszagyöngye Művelődési Egyesület, Törökkanizsa
Tiszafa néptánccsoport
Táncok Ördöngősfüzesről
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Kovács Krisztina
Kísér a Barlangó együttes
Zenekarvezető: Kun Zoltán

14. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Szivárvány néptáncegyüttes
Tardonai karikázó
Művészeti vezető: Malić Melinda és Hódi Judit

14. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Kalala táncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Cseszák Balázs és Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Forgács Ibolya

15. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Gyöngyösbokréta néptáncegyüttes
Fonó
Koreográfia: Hajnal Viktor
Művészeti vezető: Szakál Szebasztián

16. Vadvirág Hagyományápoló Kör, Ada – Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin, Ada
Tarsóka néptáncegyüttes és a Szirmai Károly MME táncegyüttese
Szatmári táncok
Koreográfia: Lukács Imre
Művészeti vezető: Resócki Roland
Kísér a Véka népzenei együttes
Zenekarvezető: Polyák Dániel

17. Testvériség-egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Búzavirág néptáncegyüttes
Küküllő menti táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Német Mónika és Csúszó Tibor
Kísér a Barlangó együttes
Zenekarvezető: Kun Zoltán

18. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Sirülő néptáncegyüttes
Széki táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Kátai Tibor
Kísér a Barlangó együttes
Zenekarvezető: Kun Zoltán

19. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
Nefelejcs néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Művészeti vezető: Pintér Magdolna
Kísér az egyesület tamburazenekara
Zenekarvezető: Vörös Róbert

20. Jókai Mór Magyar Művelődési Egyesület, Törökbecse
Csalogató táncegyüttes
Táncok a Jászságból
Koreográfia: Cseszák Balázs és Korcsik Anikó
Művészeti vezető: Cseszák Balázs és Korcsik Anikó

21. Ady Endre Művelődési Egyesület, Bácskossuthfalva
Vadvirág néptáncegyüttes
Dél-alföldi táncok
Művészeti vezető: Torok Sándor
Kísér Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Rózsa Tibor

22. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Satrinca
Meggyes néptánccsoport
Rábaközi táncok
Koreográfia: Savelin László és Zellei Zsuzsanna
Művészeti vezető: Birinyi Júlia és Grecs Jasmina

23. Tisza Néptáncegyesület, Magyarkanizsa
Az egyesület legénykara
Taps
Koreográfia: Juhász Zsolt
Művészeti vezető: Tóth Katalin

24. Petőfi Sándor Kultúregyesület, Versec
Az egyesület tánccsoportja
Bánáti páros tánc
Koreográfia: Csula Mária
Művészeti vezető: Kéri Ildikó és Sebestyén Mihály
Kísér az egyesület zenekara
Zenekarvezető: Tóth Ferenc

25. Bartók Béla Művelődési Egyesület, Csantavér
Rózsa táncegyüttes
Barna kislány…
Koreográfia: Szabó Barbara
Művészeti vezető: Szabó Barbara

26. Vajdasági Magyar Népművészeti és Közművelődési Központ, Újvidék
Csürdöngölő táncegyüttes
Gyimesi táncok
Koreográfia: Busai Norbert és Busai Zsuzsanna
Művészeti vezető: Kiss Zsélykó
Kísér Keszég Ákos és Dvorácskó Szebasztián
Zenekarvezető: Keszég Ákos

27. Lifka Sándor Művelődési Egyesület, Hajdújárás
Kőris táncegyüttes
Belső nyírségi mulatság
Koreográfia: nyírségi
Művészeti vezető: Pálfi Norbert
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

28. Arany János Kultúregyesület, Csonoplya
Ifjúsági néptánccsoport
Somogyi táncok
Koreográfia: Brezovszki Roland és Bittó Anasztázia
Művészeti vezető: Szuhomeli Andrássy Judit
Kísér a Mendicus népi zenekar
Zenekarvezető: Vörös Róbert

29. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Százszorszép néptáncegyüttes
Kapaszkodó
Koreográfia: Bogyó Izabella
Művészeti vezető: Bogyó László
Kísér Az egyesület zenekara
Zenekarvezető: Rizsányi Attila

31. Petőfi Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Nyékinca
Az egyesület tánccsoportja
Friss
Koreográfia: Šimonjik Dragana
Művészeti vezető: Gudelyevics Anna
Kísér az egyesület zenekara
Zenekarvezető: Simonyi János

32. Szerémség Magyar Művelődési Egyesület, Mitrovica
Az egyesület tánccsoportja
Magyar potpuri
Koreográfia: Šimonjik Dragana
Művészeti vezető: Šimonjik Dragana
Kísér az egyesület tamburazenekara
Zenekarvezető: Šimonji Ivica

33. Németh László Művelődési Egyesület, Nemesmilitics
Jácint néptánccsoport
Somogyi táncok
Művészeti vezető: Ifj. Báló József
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

34. Feketics Művelődési Egyesület, Bácsfeketehegy
Kónya néptánccsoport
Székelyföldi táncok
Koreográfia: Brezovszki Roland
Művészeti vezető: Sotity Tóth Tilda
Kísér a Juhász zenekar
Zenekarvezető: Juhász Gábor

35. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Az egyesület tánccsoportja
Dél-alföldi táncok
Koreográfia: Kátai Tibor
Művészeti vezető: Karvák Anikó
Kísér az egyesület tamburazenekara
Zenekarvezető: Samu Zoltán

36. Tisza Művelődési Egyesület, Péterréve
Tiszavirág tánccsoport
Szatmári táncok
Művészeti vezető: Györe Ágnes
Kísér Csonka Ferenc és a Csalóka zenekar
Zenekarvezető: Csonka Ferenc

37. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Pancsova
Al-dunai nagytánccsoport
Moldvai táncok
Művészeti vezető: Győrfi Sándor
Kísér a Csörömpölő együttes
Zenekarvezető: Győrfi Sándor