A 2013-as MAdT szponzorai


Köszönjük a támogatást!
Vissza
XXXV. Durindó és XLVIII. Gyöngyösbokréta

A XXXV. Durindó első napjának műsora


Péntek, június 3. • 14 óra

14.20–17.00 óra

1. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Bácsgyulafalva
Égető Emese
Bácsgyulafalvi dalok

2. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Az egyesület dalárdája és citerazenekara
Kiskunhalas környéki népdalok
Művészeti vezető: Maruzsenski Endre

3. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Graca Attila

4. Németh László Művelődési Egyesület, Nemesmilitics
Mákvirág citeracsoport
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Szabó János

5. Ady Endre Művelődési Központ, Bácskossuthfalva
Moravicai Hagyományőrző zenekar
Bácskai népdalok
Művészeti vezető: Maruzsenski Endre

6. Székely Égető Krisztián, Törökkanizsa
Székely Égető Krisztián
Magyarbődi dalok
Művészeti vezető: Székely Égető Krisztián

7. Adorján Művelődési Egyesület, Adorján
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Dél-alföldi népdalok
Művészeti vezető: Zsadányi Bálint

8. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Csörgő citerazenekar
Szlavóniai népdalok

9. Fehér Akác Művelődési Egyesület, Tóthfalu
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Magyarkanizsa környéki népdalok
Művészeti vezető: Püspök Mária

10. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Betyárdalok
Művészeti vezető: Pásztor Klára

11. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Hétmező énekcsoport
Érpataki dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

12. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Oromhegyes
Oromhegyesi vegyes kórus és citerazenekar
„Esik eső, sár, víz van a falubaʼ…”
Művészeti vezető: Koncz Lázár, Székely Égető Krisztián

13. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Virradó zenekar
Vajdaszentiványi népdalok
Művészeti vezető: Kun Zoltán

14. Szőke Tisza Művelődési Egyesület, Adorján
Az egyesület énekcsoportja és citerazenekara
Észak-bácskai népdalok
Művészeti vezető: Koncz Lázár, Székely Égető Krisztián

15. Petőfi Magyar Művelődési Egyesület, Nagybecskerek
Pintyőke énekegyüttes
Tisza menti népdalok
Művészeti vezető: Fejes Márta

16. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Szentmihályi rezesbanda
Szentmihályi katonadalok
Zenekarvezető: Szarapka Mihály
18.00–21.00 óra
17. Testvériség–egység Művelődési Egyesület, Kisorosz
Gyöngykaláris énekegyüttes
„Darumadár magosan száll…”
Művészeti vezető: Hódi Ilona

18. Mendicus Művészeti Központ, Csantavér
A központ tamburazenekara
Katonadalok
Művészeti vezető: Vörös Róbert

19. Dózsa György Magyar Művelődési Központ, Bajmok
Búzavirág vegyes kar
„Szegény vagyok…”
Művészeti vezető: Kókai Deli Márta

20. József Attila Művelődési Egyesület, Gunaras
Az egyesület énekcsoportja
Közép-bácskai lakodalmas dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

21. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Babarózsa asszonykórus és a Jó Barátok tamburazenekar
„Erdő, erdő, de magos a teteje…”
Művészeti vezető: Graca Harmat Judit

22. Arany János Magyar Művelődési Egyesület, Gombos
Az egyesület énekcsoportja
Katonanóták
Művészeti vezető: Bogyó Izabella

23. Jókai Mór Művelődési Egyesület, Kispiac
Rozmaring népdalkör
Juhászos dalcsokor
Művészeti vezető: Pásztor Klára

24. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Őszirózsa vegyes kórus
„Kikötöm a kis pejlovam…”
Művészeti vezető: Osztermann Emma

25. József Attila Művelődési Egyesület, Magyarszentmihály
Hagyományápoló csoport
„Itt az idő learatni a búzát…”
Művészeti vezető: Flaman István

26. Császár-tó Magyar Művelődési Egyesület, Nagyerzsébetlak
Tavirózsa asszonykórus
Szerelmi dalcsokor
Művészeti vezető: Pozsár-Halász Éva

27. Egység Művelődési Egyesület, Nagykikinda
Őszirózsa asszonykórus
Népdalok Bartók Béla gyűjtéséből
Művészeti vezető: Varga Rozália

28. Takáts Rafael Kultúrkör, Padé
Haranga népdalkórus
Dél-alföldi népdalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Bálint József és Klubica Zsuzsanna

29. Vecsera Sándor Magyar Művelődési Egyesület, Palánka
Az egyesület vegyes kórusa
Katonadalok
Művészeti vezető: Mák István

30. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Búzavirág menyecskekórus
Szerelmi dalok
Művészeti vezető: Szakál Mónika

31. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Az egyesület asszonykórusa és tamburazenekara
„Elhagyott a babám…”
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes, Miklós Aranka
32. Szirmai Károly Magyar Művelődési Egyesület, Temerin
Az egyesület férfikórusa
Első világháborús temerini katonadalok
Művészeti vezető: Szabó Gabriella

33. Kodály Zoltán Magyar Művelődési Központ, Topolya
Kaláris asszonykórus
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Kisimre Szerda Anna

34. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Sarkantyú tamburazenekar
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Kalmár Piroska

35. Petőfi Sándor Kultúregyesület, Versec
Árvalányhaj vegyes kar
„Ez a vonat most van indulóbaʼ…”
Művészeti vezető: Krizbai Hajnalka

36. Vajdasági Népek és Nemzetiségek Hagyományápoló Klubja, Szenttamás
Csalogány vegyes kórus és Mákvirág citerazenekar
Bácskai dalok
Művészeti vezető: Cseszák Balázs

37. Gracza János Színjátszó és Irodalmi Egyesület, Zentagunaras
Gyöngyvirág asszonykórus és tamburazenekar
Aratódalok Bodor Anikó gyűjtéséből
Művészeti vezető: Dudás Zoltán, Szeverics Franciska

38. Móricz Zsigmond Magyar Művelődési Egyesület, Doroszló
Doroszlói fúvószenekar
Doroszlói nóták
Művészeti vezető: Csernicsek József